Главная | Регистрация | Вход | RSSСубота, 12.06.2021, 17:43

СТОП булінг

Телефони довіри:

З початку 2013 року в Україні діє всеукраїнська «гаряча лінія» для дітей, відкрита у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна», за номером

0 800 500225

Тут Ви знайдете підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей.

Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Дитяча лінія 116111 або 0800500225 (з12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116123 або 0800500335

Уповноважений Верховної Ради з питань людини 0800501720

Уповноважений Президента України з прав дитини 0442557675

Центр надання безоплатної правової допомоги 0800213103

Національна поліція України 102

Положенням про діяльність Бахмутського НВК № 11 щодо виявлення та підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, попередження жорстокого поводження з дітьми, запобігання а протидії булінгу

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.
  2. Заява про випадки булінгу (цькування) до адміністрації закладу освіти подається письмово в довільній формі.
  3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .
  4. Працівник школи, класний керівник, практичний психолог у випадку з’ясування фактів щодо діянь учасників освітнього процесу, які можуть бути розцінені як булінг або підозри щодо цькування учасника освітнього процесу з боку інших зобов’язаний терміново повідомити адміністрацію.
  5. У разі надходження заяви про вчинення діянь учасників освітнього процесу, які можуть бути розцінені як булінг або повідомлення про цькування учасника освітнього процесу з боку інших керівник закладу терміново створює комісію у складі директора, заступника директора з виховної роботи, практичного психолога, класного керівника для розгляду заяви та встановлення ознак булінгу (цькування).

Порядок реагування на доведені випадки булінгу у закладі освіти

У разі виявлення ознак булінгу протягом доби з моменту встановлення факту цькування, за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти інформувати уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (у разі коли постраждалою особою та/або кривдником є дитина), забезпечити надання медичної допомоги (у разі потреби).

Батьки мають право звернутися безпосередньо до поліції, в цьому випадку заклад освіти в розгляд справи не втручається.

Відповідальність осіб, причетних до булінгу

Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 року передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу. Законом визначено, що булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг:

• вчинення булінгу - накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин;
  • булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;
  • неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу - накладення штрафу від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Нормативно-правові документи

Для учнів та батьків

Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна” (свідоцтво про реєстрацію Міністерства юстиції України № 1010 від 31.03.98) з 1997 року працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей. https://la-strada.org.ua/

Для педагогів