Главная | Регистрация | Вход | RSSВівторок, 20.04.2021, 22:45

Приветствую Вас Гість

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Сторінка психолога

ПАМ'ЯТАЙТЕ:
В цьому світі Ви не самотні!!!

Якщо виникає необхідність: 

 • знайти відповіді на хвилюючі Вас питання про взаємини з друзями або батьками;
 • розібратися в своїх почуттях до себе або оточуючих

Ви можете звернутися за допомогою до практичного психолога НВК №11 Афанасенко Катерина Володимирівна щодня з 8.00 до 16.30.


  


 

Скарбничка психолога:

 

 


Цінність і неповторність життя

 

Одним із найчастіших запитів, із якими звертаються до психологів, є підвищення самоцінки та впевненості  у собі. В інтернеті можна знайти безліч статей на цю тему:

«10 способів підвищити самооцінку», «Як стати впевненішим у  собі». Ще й суспільство вимагає: «Будь впевненим у собі!», «Люди з високою самооцінкою досягають успіху!» 

Із метою розібратися, що це за речі, про які так часто говорять дорослі дітям,  практичним психологом Катериною Афанасенко та педагогом соціальним Анастасією Куницькою були проведені заняття  «Моя самоцінність», «Цінність життя» для учнів 7-их класів Бахмутського НВК № 11.

Учні прагнули до розуміння цінності і неповторності людського життя, необхідності відповідати за свої вчинки. Також психологи вчили підлітків аналізувати з різних точок зору ті події, що відбуваються у їхньому житті.

За допомогою вправ учні змогли проаналізувати свій емоційний стан та зарядити себе позитивним настроєм, зробити висновки, що важливо вміти самооцінювати себе не порівнюючи з іншими, а сприймати свою особистість та свою унікальність.

  


«Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»

 

У Бахмутському НВК № 11 продовжується робота факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе», керівником якого є практичний психолог Афанасенко Катерина Володимирівна. Метою факультативу є підготовка майбутніх медіаторів для шкільної служби порузуміння, навчити учнів базовим теоретичним знанням з кофліктології, ознайомити з поняттями «насильства» та його видами, закріпити практичні навички протидії проявам насильства у повсякденному житті, а також сформулювати навички вирішення конфліктів мирним шляхом та протидії булінгу.

На заняттях учні мають змогу закріпити набуті знання  за допомогою вправ, де зображуються можливі випадки конфліктних ситуацій, а також вносити свої пропозиції щодо варіантів їх вирішення.

 

 

 

 

 


Рівні права та можливості

 

Сучасний етап розвитку суспільства характеризується суттєвими змінами у системі гендерних відносин, внаслідок чого, з одного боку, відкриваються можливості для їх оптимізації, а з іншого – виникає ризик порушень формування ідентичності у підростаючого покоління.

Із метою зорієнтувати дітей на гендерну рівність та розвитку почуття власної гідності у Бахмутському НВК №11 практичним психологом Катериною Афанасенко було проведено заняття на тему «Рівні права та можливості» для учнів 3-А класу.

За допомогою мозкового штурму та активних ігор діти зрозуміли, що хлопчики та дівчатка мають рівні права та можливості.

  

 


Година спілкування "Кримінальна відповідальність неповнолітніх"  

Із метою формування в учнів основи правової культури, навчання їх готовності до прийняття на себе відповідальності за здійснення дій, сприяти повазі до закону, а також вихованню активної життєвої позиції у Бахмутському НВК №11 шкільним психологом Катериною Афанасенко було проведено годину спілкування на тему «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» для учнів 7-Б класу.

Учні мали змогу подивитись навчальне відео на дану тему та дізнатися про можливі причини вчинення незаконних дій підлітками; хто є законними представниками неповнолітнього; види покарання, які застосовуються до неповнолітнього у разі вчинення злочину; як не підпадати під негативний вплив своїх друзів. Психологом було зазначено, що потрібно бути уважним до нових знайомств, не піддаватися на провокації та не вживати алкогольні і наркотичні речовини, які не тільки несуть шкоду для організму, але можуть спонукати до необдуманих дій.Адаптація п’ятикласників Бахмутського НВК №11 до нових умов навчання 

Адаптацію п’ятикласників до нових умов навчання вважають одним із найскладніших періодів шкільного життя. Це обумовлено змінами, що відбуваються в навчанні та спілкуванні дітей. У цей період зростає обсяг та ускладнюється зміст навчального матеріалу, з’являються нові вчителі, по-новому будуються взаємини в учнівському колективі. На цьому етапі шкільного навчання підвищуються вимоги до інтелектуального й особистісного розвитку учнів. Практичним психологом Бахмутського НВК №11 Катериною Афанасенко було проведено групове заняття для учнів 5-Б класу з метою полегшення адаптації учнів до нових умов навчання, розвитку самопізнання, зміцнення почуття власної цінності та розвитку особистісних якостей.

Для створення позитивної атмосфери було проведено гру «Я пішов на прогулянку», яка сприяла розвитку комунікативних компетентностей учнів. За допомогою вправи «Моє дерево життя» учні мали можливість розглянути свої слабкі та сильні сторони, що сприяло підвищенню самооцінювання, формування «Я - концепції». Наприкінці заняття кожен із учнів мав змогу поділитися своїми враженнями від проведеного заняття.Закони нашої совісті 

Із метою формування в учнів основ правової культури, навчання їх готовності до прийняття на себе відповідальності за здійснення дій, сприяти формуванню поваги до закону, а також вихованню активної життєвої позиції у Бахмутському НВК №11 шкільним психологом Катериною Афанасенко було проведено заняття «Закони нашої совісті» для учнів 8-А класу.

Для створення позитивної атмосфери у класі та розкриття теми заняття за допомогою карток із секретним завданням (випадки правопорушень серед підлітків) діти об’єдналися в групи. А їхнім завданням було наступне: без слів дізнатись, які малюнки отримали інші учасники, і знайти тих, у кого малюнки однакові.

Психолог разом з учнями обговорили правову відповідальність підлітків, причини вчинення злочинів, а також наслідки здійсненого правопорушення. Діти мали змогу навести приклади найпоширеніших правопорушень серед підлітків та дізнатися, яке покарання може бути для них та їхніх батьків.

Наприкінці заняття психолог зауважила, що не потрібно піддаватись «провокаціям» однолітків, особливо це стосується вирішення проблем фізичним шляхом. Адже такі дії ведуть до правопорушень, а проблеми краще вирішувати мирним шляхом і за допомогою звертатися до батьків, класного керівника або шкільного психолога.


Станція під назвою «ЖИТТЯ» 

Життя людини – це чарівна подорож, повна пригод, і тому потребує не тільки здоров’я, знань та навичок, але ще й витривалості, культури, вимогливості до себе. Та головною у житті є сама людина. Тому збереження людяного в собі – це головне. Із метою формування осмисленого розуміння цінності людського життя, його унікальності, а також сприянню розвитку прагнення пізнати свою особистість, підтриманню інтересу до свого життя та до себе в Бахмутському НВК №11 для учнів 7-х класу практичним психологом Катериною Афанасенко було проведено заняття з елементами тренінгу «Станція під назвою «ЖИТТЯ».

За допомогою мозкової атаки «Що таке сенс життя?» учні мали змогу розвинути свої навички спілкування, вміння взаємодіяти з однокласниками, розуміти їх, комфортно почуватися у товаристві та бути соціально активним.

Також кожен із учасників заняття мав змогу оцінити свій рівень «емоційної температури» за допомогою «емоційного термометра» та отримали поради щодо подолання негативних емоційних станів.

Практичним психологом було зроблено наголос, що не потрібно жити з проблемою у собі, а потрібно її вирішувати. А якщо не виходить із нею справитися самостійно, то можна звернутися з нею до своїх батьків або до шкільного психолога.


Місячник здорового способу життя в Бахмутському НВК №11 

Із метою формування здорового способу життя, важливості розвитку основних складових здоров’я та шкідливого впливу на організм наркотичних та алкогольних речовин практичний психолог Бахмутського НВК № 11 Катерина Афанасенко разом із членами шкільної служби порозуміння, учнями 7-Б класу, Микитою Білим, Марією Антоновою, Аліною Мілокостовою, Вікторією Баєвою, Світланою Сидоренко, провели для учнів 7-х класів низку профілактичних занять у рамках Місячника на тему «Здоровий спосіб життя».

Психолог разом із членами шкільної служби порозуміння розглянули з учнями питання про негативний вплив на організм людини паління, вживання наркотичних речовин, а також алкогольних та енергетичних напоїв.

Під час заходів учні активно брали участь у дискусії та обговорювали своє ставлення до шкідливих звичок.

Психолог разом із помічниками запевнили учнів, що здоров’я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті, що існує корисна заміна цим «шкідникам», та закликали вести здоровий спосіб життя.


Кібербулінг. Що треба знати. 16 днів проти насилля 

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» в Бахмутському НВК №11 з учнями 6-В класу було проведено годину спілкування «Що таке насилля?» Було розглянуті загальні поняття насильства та його види. Психолог Катерина Афанасенко зробила наголос на тому, що, звернувшись за допомогою, ти не показуєш свою слабкість, а зберігаєш своє життя та здоров’я.

Особливу увагу було приділено психологічному виду насильству, а саме – кібербулінгу, який є досить поширеним серед молоді.

Кібербулінг - це новітня форма агресії, що відбиває жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо. Цим поняттям позначається процес лютого завзятого нападу, який в українській мові передається дієсловами роз’ятрювати, задирати, прискіпуватися, провокувати, дошкуляти, тероризувати, цькувати тощо.

Учні дізналися, як протидіяти боулінгу, та зробили висновки щодо наслідків кібербулінгу.

  

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Корисні посилання
 • Офіційний блог
 • Ми на Facebook
 • МОН
 • Osvita.ua
 • Управління освіти Бахмутської міської ради Донецької області
 • Донецький ІППО
 • Copyright MyCorp © 2021
  uCoz