Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:02

Головна » 2017 » Жовтень » 3 » Бабин Яр: наш біль і пам’ять
Бабин Яр: наш біль і пам’ять

Голодомор, Голокост, українсько-польський конфлікт та Волинська трагедія, депортація кримсько-татарського народу…Скільки прийшлось пережити українському народу…Однією з чорних сторінок української історії стала трагедія Бабиного Яру.

Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 р. тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, патріотів – українських націоналістів, ромів (циган), та інших «ворогів рейху».

Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями.

Класні керівники Бахмутського НВК № 11 5-11 класів організували та провели заходи «Бабин Яр: історія, пам’ять», «Бабин Яр: пам’ять і сучасний світ», «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності»;

На виховних годинах учні продивились презентації, документальні фільми, фотографії тих страшних часів.

Учні згадали події Другої світової війни та злочини тоталітарних режимів, які є організаторами геноцидів. Учителі наголосили, що Україна займає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, дітей рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії Голокосту.

Для учнів 1-4 класів були проведені уроки толерантності, поважного ставлення до інших людей, культур, націй.

На уроках всесвітньої історії та історії України учні розглядали передумови, перебіг та наслідки Голокосту, фотографії, карти, листівки, сторінки українських окупаційних газет.

Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу.

Переглядів: 251 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2017  »