Главная | Регистрация | Вход | RSSНеділя, 29.03.2020, 19:33

Головна » 2019 » Листопад » 15 » Бібліотечний урок до Дня толерантності у Бахмутському НВК № 11
Бібліотечний урок до Дня толерантності у Бахмутському НВК № 11

У листопаді 1995 року Генеральна конференція ООН прийняла декларацію принципів толерантності. На честь прийняття Декларації 16 листопада оголошено Міжнародним Днем толерантності. Саме тому бібліотекар Бахмутського НВК № 11 Інесса Заворотня завітала до учнів старших класів із виховним заходом «Ознака справжньої гідності» , бо як стверджував німецький учений, біолог Г. Вінклер: «Уміння миритися з недосконалістю інших є ознака справжньої гідності».

Можна розглянути безліч визначень толерантності, але жодне з них не буде повністю розкривати зміст цього процесу з огля
ду на те, що не можна повністю охопити всі сторони людської життєдіяльності. Це активна позиція, яка допомагає досягти взаєморозуміння між опонентами, прийняти те, що всі ми рівні, але унікальні. І учні разом із Інессою Заворотньою перевірили це за допомогою вправи «Неповторні листочки», яка ще раз показала присутнім, що всі ми різні – не кращі й гірші, а просто різні, і не треба через це нав’язувати один на одного ярлики та піддаватися стереотипами. Усвідомити наскільки всі ми мислимо стереотипами учні змогли за допомогою вправи «5 кадрів».

Учні старших класів разом із бібліотекаркою дізналися прислів’я, що пропагандують толерантність в інших країнах та згадали їх українські аналоги. Толерантність присутні не лише у прислів’ях та наукових роботах, тема толерантності проходить через велику кількість творів світової літератури, переконатись в цьому учням допомогла гра «Толерантний твір».

Кожен з нас час від часу потрапляє в конфліктні ситуації: із кимось свариться, зазнає незаслужених звинувачень. Кожен по-своєму виходить із подібних ситуацій - хтось ображається, хтось «дає здачі», хтось намагається знайти конструктивне вирішення. “Я-повідомлення” – хороший прийом, що часто застерігає конфліктні ситуації та допомагає людям краще розуміти один одного. Разом із бібліотекаркою учні вчились використовувати цей прийом у повсякденному житті та давати власній толерантності голос.

Сподіваємось, що ця зустріч залишила глибокий слід у душі кожного, допоможе нам усім зрозуміти, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, терпимість, дотримання рівноправності врятують світ.

Ми не зможемо відразу зробити толерантними ні свою поведінку, ні поведінку інших людей. Однак маленький крок у цьому напрямку учні Бахмутського НВК № 11 вже зробили сьогодні.

Переглядів: 72 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2019  »