Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 06:41

Головна » 2017 » Лютий » 26 » Будем леліяти нашу чудову мову Бояна, Тарасову мову, Лесину мову, мову Франкову, Ліни Костенко і Стусову мову!

Протягом тижня в Бахмутському НВК № 11 проходили заходи до Міжнародного дня рідної мови.
     На виховних годинах учні дізнались, що історія свята бере початок з драматичних подій 21 лютого 1952 року, коли в азійській країні Бангладеш було розстріляно демонстрацію захисників мови, які вимагали визнання мови банго як державної. Запроваджено у жовтні 1999 року на сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. В Україні відзначається з 2000 року. Учні згадували імена Івана Котляревського і Тараса Шевченка, Лесі Українки і Івана Франка, Володимира Стуса, Ліни Костенко та багатьох інших славних синів і дочок України, які опоетизували красу і велич українського слова.
     Для молодших школярів проведено тематичні виховні години: «Кращої, ніж рідна, мови не буває», «Мово рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, тільки камінь має» та конкурси малюнків на тему: «Мова калинова». П’ятикласники змагалися за звання «Кращого читця творів про мову».
Кожен клас випустив святкову тематичну стіннівку, була оформлена книжкова виставка у шкільній бібліотеці.
     З метою формування патріотичної самосвідомості, шанобливого ставлення до минулого країни та розвитку мовленнєвої діяльності, до Дня рідної мои відбувся тематичний захід для учнів 5-х класів «Кращі знавці рідної мови». Концерт перед початком змагань підготували учні 6-Б та 6-В класу. Вікторину провели вчителі української мови та літератури Альона Жукова-Якубчак та  Ангеліна Алексєєнко. Учасники згадали походження абетки, лексику української мови, поринули у вир казок, загадок, скоромовок, прислів’їв, традицій та обрядів українського народу. Члени ГО «Ліга майбутніх поліцейських» НВК № 11 відзняли відео ролік «26 проичин, чому я люблю Україну», який розміщено на сайті Обласного Управління поліції та шкільному інтернет- каналі «Тримай меседж» .

Без мови немає нації, а без нації – держави.
Ми живемо в незалежній Україні, турбота про мову – справа державна.
Тому потрібно пам’ятати, що любов до своєї Батьківщини починається з любові до рідної мови.

Переглядів: 203 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2017  »