Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 22:08

Головна » 2019 » Квітень » 17 » Дебати, як засіб толерантного публічного обміну думками
Дебати, як засіб толерантного публічного обміну думками

90 старшокласників приїхали з Луганської, Донецької та Харківської областей до міста Слов’янськ, щоб розпочати дводенні публічні дебати «Вчимося бути толерантними». Серед молоді – учні шкіл та студенти перших курсів, а місце надала школа №15.

Спочатку молодь надихнули своїми доповідями та досвідом експерти з різних міжнародних та громадських організацій , яких запросили організатори дебатного турніру – ГО «Донецький молодіжний дебатний центр».

Звісно, що «продвинута молодь» хоче та вчиться дебатувати, щоб грамотно відстоювати свої позиції та розвивати креативні навички мирного спілкування, спікерську майстерність та пошук вирішення конфліктів шляхом ефективних комунікацій. Дебати - це чітко структурований та спеціально організований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальних тем. Цей різновид публічної дискусії спрямований на те, щоб учасники дебатів переконали у своїй правоті третю сторону, а не один одного. Вербальні та невербальні засоби, які використовуються учасниками дебатів, мають на меті формування в аудиторії певної думки з поставленої проблеми.

Бахмутський НВК № 11 взяв участь у дебатах «Вчимося бути толерантними». Разом із учителем Ангеліною Алексєєнко дві учениці - Емілія Ковтун ( 9-А клас) та Олександра Михальченко (8-Б клас) - активно дебатували, доводили свої ідеї та переконання. Багато відповідальних учителів підтримують навчання дебатам у власних школах, таких неформально називають «Амбасадорами миру», їх підтримує міжнародна спільнота – Програма розвитку ООН та інші. Цього разу організатором дебатів виступив Фонд Демократії США. На щастя, таких людей стає все більше і більше, бо багато хто вже розуміє: щоб вирішувати конфлікти, треба бути толерантним та навченим ефективним методикам посередництва – діалогерству, мові неконфліктного спілкування, медіації, дебатам та ін. І не тільки навченим, а вміти використовувати ці інструменти на практиці, у повсякденному та професійному житті.

Переглядів: 124 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2019  »