Главная | Регистрация | Вход | RSSНеділя, 21.10.2018, 19:15

Головна » 2018 » Вересень » 21 » Доля остарбайтерів в Німеччині в роки другої світової війни
Доля остарбайтерів в Німеччині в роки другої світової війни

На базі Бахмутської центральної міської бібліотеки відбувся виховний захід для учнів 10-х класів Бахмутського НВК № 11 «З нагрудним знаком OST»: доля остарбайтерів в Німеччині в роки Другої світової війни» (на основі щоденника Галини Друп, мешканки м. Артемівськ).

Одна із недостатньо вивчених сторінок Другої світової війни – доля людей, які опинились за межами своєї Батьківщини в країні агресора.
Мета даного заходу полягала в тому, щоб допомогти школярам отримати знання з історії використання нацистською Німеччиною примусової праці поневолених народів, зокрема «остарбайтерів», звернути увагу на антилюдську, антигуманну суть політики нацистського уряду та їх провідників спрямованої на приниження гідності людей з території СРСР, утримання їх в напіврабських умовах; продовжити формувати необхідності дотримання прав і свобод кожної людини, не принижувати честь і гідність людей, засуджувати такі прояви.
Учасниками заходу були вчитель правознавства, заслужений працівник освіти України, Володимир Сутковий, співробітник краєзнавчого музею Корнацький, син Галини Друп – Петро Тутов, а також учні НВК №11 Яра Мохасін, Матвій Гулідов у якості історика  та дослідника.
Під час заходу учні НВК дізналися про долю бахмутчанки Галини Друп, остарбайтерки, про те, як війна пройшла через долю цієї мужньої жінки.
Галина  пережила період поразок червоної Армії на початку війни, період окупації міста, період рабства в Німеччині, визволення і період приниження та переслідування, але все це не зломило її, вона не втратила людську гідність , віру і справедливість
Після проведення заходу учні навчились пояснювати та застосовувати поняття «остарбайтерів», знак «OST», характеризувати примусову працю «остарбайтерів».
Старшокласники зрозуміли цінність життя, прав і свобод кожної людини та впевнилися, що необхідно зберігати пам’ять про минуле, щоб не допустити повторення страшних часів людства.

Переглядів: 62 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2018  »