Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 06:26

Головна » 2018 » Грудень » 12 » Донбас – мій рідний край
Донбас – мій рідний край

Іноді буває так, що ми захоплюємося чимось далеким, незвичайним, не помічаючи того, що знаходиться поруч із нами. Але ж цю непомітну красу рідного краю зможе оцінити і полюбити тільки допитлива, уважна та небайдужа людина.

З метою знайомства учнів 8-В класу  Бахмутського НВК № 11 з природою, історією, минулим та сучасним нашого краю було проведено виховну годину-подорож «Донбас – мій рідний край». Учні разом з класним керівником Оленою Друпп мали можливість дізнатись більше про той невеликий куточок на карті, де вони народилися, дорослішають, де живуть їх батьки, друзі.

Восьмикласники дізналися, що в нашому Бахмутському краї народилися відомі всьому світу письменники Всеволод Михайлович Гаршин та Микола Федорович Чернявський. Родом із Донбасу і автор знаменитих рядків про нашу Батьківщину «Любіть Україну, як сонце, любіть» - Володимир Миколайович Сосюра, 120-річний ювілей якого святкують цього року. Рядки його віршів «Як не любить той край» та «Хто в рідному краї тепло здобуває» звучали у виконанні школярів.

Багато цікавих фактів дізналися учні і про наш старовинний Бахмут: який навчальний заклад знаходився в старій будівлі нашого НВК; чому в нашому місті два залізничних вокзали; яку цінну руду видобували поблизу міста древні геологи 5-6 тис. років тому; чому біля міста Бахмут палеонтологи знайшли залишки тварин льодовикового періоду. Також учні представили свої міні-дослідження рослинного та тваринного світу нашого краю, мали можливість віртуально подорожувати природоохоронними територіями Донбасу: заповідником «Хомутовський степ» та регіональним ландшафтним парком «Клебан-Бик».

Такі заходи можуть стати відправною точкою для подальших досліджень юних краєзнавців, як це сталося із роботою учениці 8-В класу Адель Дубрової, яка підготувала презентацію про трагічну долю єврейського населення Бахмута у роки Другої світової війни та представила її на обласній краєзнавчій конференції.

Переглядів: 172 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2018  »