Главная | Регистрация | Вход | RSSСубота, 21.07.2018, 14:08

Головна » 2018 » Травень » 25 » ДЖУРА – ЦЕ ШЛЯХЕТНІСТЬ. ДЖУРА – ЦЕ ВІДВАГА. ЦЕ – ЧЕСНІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ, ПОВАГА!
ДЖУРА – ЦЕ ШЛЯХЕТНІСТЬ. ДЖУРА – ЦЕ ВІДВАГА. ЦЕ – ЧЕСНІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ, ПОВАГА!

З 14 по 19 травня 2018 року у селі Торське Лиманського району у формі таборування проходив обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Метою цієї гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Сокіл» («Джура») – дитячо-юнацька гра, що на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів, українського козацтва. Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування. У заході брали участь 25 роїв, які демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

Місто Бахмут представляв рій «Бахмутські стрільці» учнів НВК № 11, переможці міського етапу гри. Програма гри була різноманітна і насичена і включала проведення видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, силові конкурси «Лава на лаву» та «Перетягування линви». А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Таборування» з оцінюванням облаштування табору та проживання рою в таборі , «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно до ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло». Рій НВК зайняв ІІІ місце у конкурсі «Перетягування линви», І місце у «Стрільбі», та не знайшлося рівних ройовому «Бахмутських стрільці». Данило Сцельник став кращим ройовим обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

До змагань команду готували: керівник рою, викладач курсу «Захист Вітчизни», полковник Володимир Харченко та вихователі рою Микола Шабан, Андрій Артюхін. Швидко промайнули 6 дні джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі, дипломи та подарунки. Вітаємо усіх учасників та висловлюємо подяку Управлінню освіти, ЦТКЕ, всім педагогам, хто долучився до підготовки та проведення змагань непересічної патріотичної гри, аналогів якій нема у всьому світі.

Дякуємо що ще раз довели, що козацькому роду-нема переводу!

Переглядів: 73 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2018  »