Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 17.12.2018, 03:56

Головна » 2018 » Травень » 18 » « Є на вишиванці розмаїття квітів —це ж Україна наша перлами розшита,  є на ній і гори, є на ній долини, все, що є найкраще на Вкраїні мил

Вишивка – це один із найдавніших та найпоширеніших видів народної творчості. Прагнення прикрасити свій одяг, свій дім завжди було властиве людині. За допомогою вишивки звичайна тканина  перетворюєся у витвір мистецтва.

У святкуванні Дня вишиванки  взяли участь не лише учнів, а й усі вчителі та персонал Бахмутського НВК № 11. Протягом дня було проведено безліч виховних заходів даної тематики, акцій та флеш-мобів. Учні полинули в прекрасний світ народної вишивки, щоб дізнатися  більше про українські традиції, обряди, культуру та історію.

До учнів Бахмутського НВК № 11 завітали народні майстрині із майстерні «Обергі». Майстриня Світлана Кравченко  розповіла учням про жіночі вишиванки, повсякденні, святкові,весільні, розповіла значення кожного предмету жіночого українського одягу. Дівчата мали змогу приміряти на себе старовинні вишиванки та прикраси.

Також учні продивилися документальний фільм «Спадок нації»,   стрічку, гаслом якої стали слова «Вишити, щоб вижити», вона умовно ділиться на дві частини: етнографічну, що оповідає про відмінності у вишиванках в різних місцевостях держави та історичну, побудовану на унікальних розповідях людей про долю вишиванки в їхньому житті.

Більшість учнів долучилися до флешмобу #дошколиувишиванці та усі  разом прийшли на заняття у вишиванках. Школа замайоріла різнобарвними візерунками, у школі панув гарний настрій, воно ж бо і не дивно, бо у вишитому одязі закодовані символи сили, добробуту, краси, бо кожен хрестик, вишитий  на полотні - мова народу, його прадавніх традицій, високої культури і патріотизму.

Також учні та педагоги НВК взяли участь у міському святі-Параді вишиванок.

Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка - це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання - не розгубити його, передати це диво наступним поколінням.

Переглядів: 166 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2018  »