Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 21:43

Головна » 2017 » Серпень » 25 » Екологічними стежками рідної України
Екологічними стежками рідної України

Під час літніх  канікул  стартував освітньо-виховний проект Донецького обласного еколого-натуралістичного центру «Екологічними стежками України». Метою цього заходу є пропаганда охорони навколишнього середовища, розвиток в учнівської молоді екологічної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних звичаїв, традицій і культурних цінностей, формування сучасного світогляду з питань збереження природи, залучення дітей  до планування та реалізації заходів щодо збереження природних та краєзнавчих багатств країни. Десятеро учнів НВК № 11 та ЗОШ № 12, переможці конкурсів екологічного спрямування та лідери учнівського самоврядування, вирушили у захоплюючу еколого-краєзнавчу експедицію до Національних природних парків України.

Першою зупинкою юних екологів був Національний дендрологічний парк «Софіївка». «Софіївка» є пам'яткою краєвидного типу світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX століть. Діти пройшлися центральною алеєю, насолодилися  видом на гранітні скелі та невеличке Женевське озеро та на Великий водоспад, яке виникло в 30-х роках XX ст., помили руки у «Срібному джерельці», щоб щастило на гроші, пройшлися по Венеційському місті , вмилися у Джерелы Іппокрени, щоб бути завжди гарними та молодими, поринули у сюжети з міфології Стародавньої Греції та Риму, бо деякі місця нагадують оселю грецьких богів, героїв, письменників та філософів та увесь парк прикрашений  статуями  богів та поетів, загадали бажання у Левовому гроті та на Острові кохання, здійснили водну прогуляку по озеру та прокатилися на човні по підземній річці Ахеронт.
Найбільш вразило природне диво - Грот страху та сумніву. Це велика гранітна брила, вагою понад 300 тонн, яка зависла без опори і утримується лише на трьох точках. Надійність цієї споруди перевірила сама природа у 1838, 1976, 1986 роках, коли в Умані траплялися землетруси.

Місце-геой Одеса стала наступним пунктом подорожі. Учні  відвідали історичні місця міста, прогулялися старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською і Ланжеронівською; познайомилися з шедевром архітектури та зодчества – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями, в яких сьогодні розташовані Аархеологіческій і Морський музеї; мали змогу пройтися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська Дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, яка є парадним входом на Приморський бульвар.
Незабутньою була подорож до «Музею партизанської слави» (с. Нерубайське). Відвідавши музей партизанської слави, учні дізналися про героїчне минуле оборони Одеси. Вони відвідали катакомби, де базувався партизанський загін Героя Радянського Союзу (посмертно) Володимира Молодцова-Бадаєва. Одночасно ця екскурсія розкрила подвиг Одеси у Другій Світовій Війні, за який Одеса удостоєна звання Міста-героя.

Заключним місцем подорожі був заповідник Асканія-Нова. Біосферний заповідник Асканія-Нова входить в сотню найбільш відомих заповідників світу і є найстарішим степовим резерватом. Унікальність цього місця - незайманий український степ, якого ніколи не торкався плуг. Асканію-Нова заснував барон Фрідріх Фальц-Фейн, створивши справжній оазис серед степу.Діти  побачиии штучно створені ставки і озера з безліччю птахів, вольєри з величезною колекцією тварин з усього світу, унікальний дендрологічний парк.Заповідник утримує близько 800 різновидів диких копитних та гібридних форм свиней, оленів, коней Пржевальського, бізонів, антилоп, баранів, биків, верблюдів, лам, віслюків куланів, шотландських поні. Відділом зоопарку є орнітопарк, в якому  нараховують більш ніж 60 різновидів птахів — лебеді, фазани, качки, лелеки, гуси єгипетські та індійські, страуси. Учні мали можливісь погодувати тварин з рук, виїхати на сафарі у степ.
Усі учасники проекту «Екологічними стежками України» отримали незабутні враження, поповнили свої знання про нашу дивовижну Україну.

Усі учні дякують Донецькому обласному еколого-натуралістичному центру за можливість насолодитися красою нашої Батьківщини, за зміцнення  почуття національної гідності; за те, що учні ще раз впевнелися, що наша Україна -це найдорожче, найсвітліше, найрідніше, найкраще місце на землі.

Переглядів: 225 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Серпень 2017  »