Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:13

Головна » 2019 » Лютий » 10 » Формуємо життєві навички для активного громадянства в умовах нових стандартів освіти

В основі виховного процесу НВК лежить система виховних відносин, що забезпечує взаємодію педагогів, батьків та учнів згідно з суспільно заданими цілями виховання – розквіт духовної сутності людини, яка має стати висококваліфікованим спеціалістом, займати чіткі національні, загальногосподарські позиції, бути активною у громадському житті, відповідальною за моральне становлення себе як особистості.

Реалізуючи концепцію освіти, як процес розвитку творчої особистості, педагогічний колектив постійно веде пошук нових педагогічних технологій, що сприяють формуванню середовища, яке розвиває, навчає та виховує. Недаремно темою засідання педагогічної ради Бахмутського НВК № 11 було обрано «Формування життєвих навичок для активного громадянства в умовах нових стандартів освіти».

Під час свого виступу «Системна та цілеспрямована діяльність педколективу з проблеми формування громадянської свідомості учнів» заступник директора з ВР Олена Подопригора зазначила, що громадянське виховання –– процес формування громадянськості як інтегрованої якості особистості, що дає людині можливість відчувати себе морально, соціально, політично, юридично дієздатною та захищеною. І саме громадянське виховання покликане виховувати особистість чутливою до свого оточення, залучати її до суспільного життя, в якому права людини є визначальними.

Педагоги НВК активно та творчо працювали в локаціях разом із консультантами, сертифікованими тренерами Єлизаветою Киричок, Світланою Фокіною, Світланою Квасниковою, Ольгою Івановою, Іриною Махник над створенням моделі тренінгу для формування життєвих навичок для активного громадянства в умовах нових стандартів освіти. Бо саме тренінг – це особлива форма навчання, під час якої людина максимально оволодіває новими знаннями, отримує нові навички, переглядає власні цінності та пріоритети, коригує, удосконалює та розвиває певні якості та властивості своєї особистості, обирає для себе такі форми та методи поведінки, які відповідають саме її ситуації та індивідуальності.

Результатом роботи стало 4 методичних розробки тренінгів: «Шануємо себе та інших», «Плануємо досягнення мети», «Волонтерство та лідерство», «Протидіємо тиску і маніпуляціям». Під час презентацій груп всі присутні мали можливість ознайомитись з результатами роботи та відпрацювати навички роботи під час тренінгу. Важливо зазначити, що процес громадянського виховання молоді повинен бути довготривалим і безперервним.

Особливу увагу потрібно приділяти періоду навчання у початкових та середніх класах, коли закладаються морально-етичні засади особистості. Громадянське виховання повинно бути спрямованим на виховання молодої людини як свідомого громадянина, державотворця, носія християнських чеснот, охоронця і популяризатора української національної культури, екологічно грамотної людини, з високим рівнем політичної та правової культури, доброго сім’янина тощо.

Переглядів: 209 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2019  »