Главная | Регистрация | Вход | RSSНеділя, 29.03.2020, 19:25

Головна » 2017 » Квітень » 11 » Юні помічники інструкторів з інформування про мінну небезпеку Данської Групи з Розмінування працюють у Бахмутському НВК № 11

Заступник директора з виховної роботи НВК №11 Олена Подопригора та педагог-організатор Ірина Махник - постійні  учасники  семінарів-тренінгів з підготовки інструкторів з інформування про мінну небезпеку.
    За ініціативою    заступника директора з виховної роботи НВК №11 Олени Подопригори  на базі НВК створено загін Юних помічників інструкторів з інформування про мінну небезпеку Данської Групи з Розмінування. Мета діяльності загону – зменшення рівня небезпеки та створення умов для безпечного життя цивільного населення. Робота членів загону включає навчальні та тренувальні ініціативи, спрямовані на збільшення обізнаності щодо загроз шляхом поширення знань про існуючі ризики та посилення мотивації для безпечної поведінки дітей .
  Члени загону за допомогою Інструкторів з інформування про мінну небезпеку Данської Групи з Розмінування проводять  опитування стосовно обізнаності, ставлення та поведінки учнів, вчителів та батьків до ризиків з подальшою розробкою ініціатив щодо інформації про розмінування відповідно до їх потреб.
     Для членів загону постійно проводяться заняття та тренінги з тем «Вплив мін та вибухонебезпечних залишків війни», «Загальний огляд протимінної діяльності», «Ознайомлення із стандартними оперативними процедурами ДГР щодо «Інформування про небезпеку», «Зміна поведінки», «Як проводити ІМН серед дітей та дорослих», «Практичні заняття з ІМН». Учасники тренінгів за допомогою інтерактивних методів навчання, роботи в групах, захисту проектів  отримають практичні знання з інформування про мінну небезпеку, які повинні передати молодшим учням та своїм одноліткам та використовувати у подальшій роботі з дітьми.
     Виконуючи заходи щодо безпеки життєдіяльності учнів школи, Юними помічниками інструкторів з інформування про мінну небезпеку Данської Групи з Розмінування у 7-11 класах  були проведені уроки на тему «Інформування про мінну небезпеку». Ці заняття проходили за підтримки ЮНІСЕФ. На уроках учні знайомилися з різновидами піхотних, танкових мін, з тими знаряддями, що могли залишитися після Другої світової війни, а також після проведення АТО. Учні повторили правила поведінки, алгоритм дій при знаходженні небезпечного предмету.
   Для учнів 1-6 класів проведено театралізовану виставу “Зачарована лісова галявина” з метою інформування з мінної безпеки.
 Ціль занять:
•    Підкреслити повідомлення “Не чіпай!”;
•    Пояснити дітям, що не можна гратися з мінами;
•    Розповісти про офіційні та неофіційні системи маркування, а також інші ознаки присутності мін та вибухонебезпечних предметів, так як не всі небезпечні зони в Україні марковані;
•    Заохочувати дітей повідомляти про знахідки ДСНС, нагадуючи номер, за яким треба телефонувати (101), а також проводити заходи з підвищення рівня знань та поінформованості (особливо стосовно цього номера) серед дорослих;
•    Пояснити дітям, що вони не можуть надати негайну допомогу, якщо вони бачать жертву, і чому це небезпечно.
Учні НВК отримали багато корисної інформації про небезпеку мін та боєприпасів, які не вибухнули, та пройшли інструктаж, як необхідно діяти у різних небезпечних обставинах.
Діти засвоїли головні правила безпечної поведінки:
• Дотримуйтеся шляхів, які знаходяться в постійному використанні.
• Коли йдете, намагайтеся триматися центральної частини тротуару і не сходіть на край або узбіччя (міни найчастіше знаходяться в цих місцях, бо там їх простіше встановлювати).
• Намагайтеся не торкатися ні до чого, особливо на краю дороги (тротуару).
• Будьте спостережливі і придивляйтеся до будь-яких очевидних ознак присутності мін і ВЗВ, особливо в менш знайомих районах.
• Завжди запитуйте у місцевих жителів інформацію щодо мін або ВЗВ, а також про місця, де велися бойові дії, щоб уникнути цих територій.
• Якщо ви бачите, що чиїсь дії не відповідають безпечним правилам поведінки, залиште його або її і сходіть за допомогою.
• Діліться інформацією про міни і ВЗВ з іншими.
• ЗАВЖДИ дотримуйтесь неофіційних місцевих попереджуючих знаків, таких як: зв'язка трави, гірка зі складених каменів, розкладені камені по колу,
огорожі або офіційних попереджувальних знаків.
    Старшокласники  постійно демонструють учням відеофільми «Діти повторюють», «Позитивчик», мультфільми ЮНІСЕФ Україна про мінну небезпеку «Лісовий скарб», «Весняні канікули», «Повітряний змій».
    Також Юні помічниками інструкторів з інформування про мінну небезпеку допомагають населенню Бахмута за допомогою листівок, інформаційних бюлетенів, проведення акцій та флешмобів максимально безпечно пристосуватися до нових умов життя на територіях, де проходили військові дії, які небезпечні через потенційно невибухнувші снаряди та міни.

Переглядів: 292 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2017  »