Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:24

Головна » 2017 » Жовтень » 18 » Хортиця – колиска козацтва
Хортиця – колиска козацтва

У народі кажуть, краще раз побачити, ніж сто разів почути. Тому й вирішили учні та вчителі Бахмутського НВК № 11 саме у День Захисника України, 14 жовтня, відвідати край козацької слави, познайомитися з особливостями, загадками й таємницями легендарної братаниці Дніпра.

І ось  територія історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». Учнів цікавило все: ремесла, побут і житло козаків, резиденція гетьмана й кабінет головного писаря, козацький архів і колекція люльок , і двадцятиметрова дерев’яна церква, і різноманітні  види зброї…

Діти познайомилися з експозиційними об’єктами «Будинок кошового отамана», «Військова канцелярія», «Курінь», де проживали козаки, побували в діючому храмі «Покрова Пресвятої Богородиці», ознайомилися з музеєм зброї. Змогли доторкнутись до старовинних гармат, пістолів, луків, шабель. Побували в майстерні, де виготовляли і ремонтували зброю. Найбільше вразило виробництво грошей на Січі: вони на власні очі побачили, як це робилось у козацьку добу. Побували у передмісті січі, де жили ремісники, ковалі, броварі, корчмарі, а також ознайомились з козацьким укріпленнями, валами, ровами, побували на кріпосній стіні. Уважно слухаючи екскурсовода, старалися побільше запам’ятати й сфотографувати те, що зацікавило. Побачили, дізналися нове й ще раз переконалися: козаччина – це славна й цікава сторінка в історії України.

Неабияке враження справив  виступ козацького кінного театру, який супроводжувався пострілом гармат, боєм тулумбасів, національною музикою. Хвацькість, стрімкість, молодецтво наїзників дивували щомиті, а майстерне володіння зброєю, складні трюки викликали бурю емоцій і шквал аплодисментів. Це дивовижне, неймовірне шоу запам’ятається назавжди.

Не залишили  байдужими і дніпровські пороги, і велетень Дніпрогес, і красиве Запоріжжя.
Захід пройшов в дусі патріотизму та почуття гідності за наших видатних предків.

Переглядів: 224 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2017  »