Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 06:24

Головна » 2019 » Лютий » 22 » Мов багато, а рідна – одна!
Мов багато, а рідна – одна!

Українська мова є наймилозвучнішою у світі після італійської. За іншою версією, 1934 р. на конкурсі мов у Парижі вона була визнана, нарівні з французькою й перською, як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу. Наша мова має пестливі форми майже для всіх слів, що переконливо представлено в численних українських народних піснях. А граматичні конструкції будови речень є одними з найдосконаліших з-поміж трьох тисяч мов, якими спілкуються народи нашої планети. За поширенням у світі українська мова входить у першу тридцятку. Нашою рідною мовою захоплюються іноземці та оспівують поети та письменники.

У Міжнародний день рідної мови завідувач бібліотеки Бахмутського НВК № 11 Інесса Заворотня завітала до учнів 5-го класу, продемонструвала їм невеличкі фільми щодо цікавих фактів про мови світу та, зокрема, про українську мову. Бібліотекарка розповіла учням про те, скільки мов існує в світі, як вони пов’язані між собою. Не забули і про унікальну мову - мову жестів - , якою спілкуються 278 мільйонів людей у всьому світі та близько 50 тисяч в Україні. Цією мовою спілкуються люди із вадами слуху. Учні прослухали невеликий майстер-клас, вчилися вітатися мовою жестів. Рідна мова додає впевненості в собі та власних силах. Особливо людям, що працюють зі словом. Наприклад, на телебаченні давно вже помітили, що справді харизматичними та привабливими для глядача стають лише ті ведучі, котрі вміють добре оперувати словом, володіють гарною вимовою, дикцією.

Оцієї впевненості бажаємо всім, хто говорить українською мовою. Адже наша мова багата, цікава, мелодійна і просто класна. Та лише від нас залежить, чи зрозуміють і повірять у це ті, хто поряд з нами. Давайте не забувати, що українська мова нас єднає! З нею ми неповторні та самобутні!

Переглядів: 136 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2019  »