Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:01

Головна » 2018 » Лютий » 24 » Мова – це показник розуму
Мова – це показник розуму

Сьогодні лихослів’я у громадських місцях приймає загрозливих рис і форми. Викликає занепокоєння, що лихослів’я стало «нормою» для деяких людей при спілкуванні, при цьому цією вадою охоплюються різні вікові та соціальні групи, словесна розбещеність згубно впливає на підростаючі покоління.

Ми стикаємося з цим щодня – на улиці, в транспорті, у громадських місцях, навіть в навчальних закладах ми чуємо лайку від усіх: і дорослих, і підлітків, і, навіть, дітей. Лихослів’я завдає шкоди моральному стану тих, хто є мимовільним слухачем у громадських місцях, де лунає нецензурна лайка, це також принижує гідність людини.

Тому, небайдужі до цієї проблеми члени ГО «Молодіжна Ліга майбутніх поліцейських», учні Бахмутського НВК № 11, провели для учнів своєї школи серію лекцій щодо покарання та адміністративної відповідальності за використання нецензурної лексики.

Лігівці зауважили, що людина, котра вживає нецензурні слова, відзначається низьким рівнем культури та виховання. Розглядаючи лихослів’я як вид діяння, його можна визначити як елемент складу правопорушення, а саме – нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян. Українським законодавством передбачено адміністративну відповідальність за нецензурну лайку  ст. 173 КпАПУ: «Дрібне хуліганство».

Члени ліги проінформували учнів, що об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку, моралі, честі; об’єктивна сторона правопорушення виражається у нецензурних висловлюваннях, що порушують громадський порядок, мораль, честь. Суб’єкт адміністративного проступку – загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку). Якщо дитина молодша, то відповідальність за її проступки беруть н асебе батьки. Своєчасний і правильний розгляд справ про нецензурні висловлювання є дійовим засобом захисту нормальних умов життя людей, норм моралі, честі.

Майбутні поліцейські наголосили, що рівень моральної культури громадян безпосередньо впливає на рівень громадського порядку, стан свідомості громадян, їх активну громадську позицію, що в свою чергу, визначатиме подальший  розвиток України як демократичної правової держави.

Переглядів: 239 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 5.0/1
«  Лютий 2018  »