Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:09

Головна » 2017 » Листопад » 10 » Найбільший скарб
Найбільший скарб

В тобі незрима, дивна сила
        В тобі мелодія життя!
О. Степ

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе свято - День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

За багаторічною традицією, цього дня відбувається масштабна акція: радіодиктант національної єдності. Девіз цьогорічного радіо диктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Учні та працівники Бахмутського НВК не лише долучитися до написання диктанту, а й створили власні осередки диктанту – збирались класами та невеличкими групами. Як зауважила вчитель української мови та літератури Марина Зеленська, основана мета акції – не перевірити грамотність, а об’єднатися навколо рідної мови, відчути саме єдність з усіма українцям.

У Бахмутському НВК № 11 ми відзначали День української писемності та мови  не тільки написанням диктанту. У класних колективах проводились різноманітні інформаційні та виховні заходи, зокрема учні  3-В класу виразно декламували вірші про рідну мову, а Світлана Макуєва, класний керівник 4-Б класу, розповіла про видатних діячів України, з чиїми іменами пов`язаний цей день. У бібліотеці  була зроблена книжкова виставка, на якій представлені цікаві факти про українську мову. Для демонстрації багатства та красоти української мови бібліотекарі провели конкурс українських скоромовок та літературну гру «Чарівна скринька фраз», під час якої учні витягали фразеологізми та мали пояснити їх значення.

Переглядів: 223 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »