Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:16

Головна » 2018 » Лютий » 20 » Нова українська школа – нові орієнтири
Нова українська школа – нові орієнтири

Зміни — це єдина річ, яка залишається незмінною. Тому, щоб прийняти зміни, варто зрозуміти, що це — абсолютно нормально і природно. Майбутнє неможливо передбачити, але його можна створити. Коли людина наважується створювати майбутнє, вона стає лідером змін. Такі приклади в освіті є і в Україні.
Педагогічний колектив Бахмутського НВК № 11 змінює підхід до організації навчання, виховання учнів, ставлення вчителів до дітей, відносин між вчителями, управління школою.  З цією метою проведено педагогічну раду «Компетентний учитель - запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного освітнього-виховного процесу процесу» у формі панельної дискусії.

Під час свого виступу заступник директора з виховної роботи Олена Подопригора зазначила, що діяльність педагогів має бути спрямована на формуванні творчої особистості громадянина Української держави – з багатим духовним світом, активною настановою, який вміє орієнтуватися в складних умовах сьогодні та оптимально спроможний самоактуалізуватися в суспільному й особистому житті та окреслила сучасні проблеми виховання. Все це вимагає нових підходів до виховання, його організації в закладах освіти, за яких особистість школяра стала б основою виховного процесу.

Звісно, проведенням педагогічної ради педагоги НВК не можуть миттєво змінити підходи до виховання, але почати роботу над удосконаленням власних компетентностей, формуванням компетентностей учнів відповідно концепції НУШ та реалізацією компетентнісного підходу до сучасного освітньо-виховного процесу можуть.

Під час панельної дискусії  педагоги заслухали виступи спікерів,  найцікавіші думки з  приводу  адаптації учнів до реального життя. Світлана Квасникова звернула увагу колег на те, що у НУШ буде переосмислена соціальна і професійна місія вчителя, бо НУШ потрібні фахівці, адаптовані до сучасних соціокультурних  умов, здатні творчо працювати, приймати нестандартні рішення, уникати   шаблонів і стереотипів. Спільними зусиллями учнів, батьків та педагогів було підготовлено відеоролик «Чого ми чекаємо від Нової української школи».

Довгоочікувана реформа освіти  перших торкнеться учителів початкової школи. Керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів Олена  Гришко  разом із своєю групою презентували проект про компетентності учня та основні блоки компетентностей учителів. Особливу увагу вчителі приділили  психологічно-фасилітативному та професійно-педагогічному блоку компетентностей.

Виступ керівника ШМО класних керівників Ольги Панчук стосувався орієнтації виховного процесу на   морально-етичні, соціально-політичні  цінності. Педагог впевнена, що основною метою виховання в українському суспільстві повинно стати  формування у вихованців наукового світогляду, прищеплення їм комплексу загальнолюдських, національних і професійних норм, правил, цінностей та ідеалів поведінки, професійної діяльності.

Не тільки школярам доведеться звикати до змін. Із 1 вересня наступного року 22 тисячі вчителів перших класів працюватимуть по-новому. Як підготуватися до змін уже сьогодні, щоб подолати невпевненість у собі та уникнути дискомфорту?  Керівник соціально-психологічної служби  Єлизавета Киричок надала поради « Як учителям уникнути паніки від реформи?»

Під час педагогічної ради було Обговорено та затверджено Кодекс академічної доброчесності НВК, розроблений у відповідності з нормами загальнолюдських та європейських цінностей, Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про запобігання корупції», Цивільного Кодексу України, Статуту Бахмутського НВК № 11, Правил внутрішнього розпорядку. Кодекс академічної доброчесності спрямований на дотримання високих професійних стандартів в усіх сферах діяльності НВК, зокрема освітній, науковій, виховній, управлінській, а також на підтримку сприятливого морально-психологічного клімату в колективі.

Переглядів: 608 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2018  »