Главная | Регистрация | Вход | RSSНеділя, 29.03.2020, 19:21

Головна » 2019 » Грудень » 12 » «Освітній марафон» для педагогів Донеччини та Луганщини
«Освітній марафон» для педагогів Донеччини та Луганщини

6 грудня 2019 року у Києві завершилася перша конференція-інтенсив в рамках проєкту «Освітній марафон», організований БО «Благодійний фонд «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в рамках проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» Агентства США міжнародного розвитку (USAID). «Освітній марафон» спрямований на розвиток управлінської компетентності керівників та педагогів закладів загальної середньої освіти для впровадження «Нової української школи».

У заході взяли участь представники та представниці зі 60 шкіл Маріуполя, Краматорська, Дружківки, Покровська, Красногорівки, Авдіївки, Волновахи, Слов'янська, Добропілля, Великої-Новосілки, Бахмута, Вугледара, Селідове, Костянтинівки, Новогродівки, Торецька, Золотого, Сватове, Троїцького, Рубіжного, Попаснянського района, Біловодська, Сєверодонецька, Лисичанська. Місто Бахмут було представлено педагогами Бахмутського НВК № 11, ЗОШ № 2 та ЗОШ № 5.

Протягом п’яти днів педагоги Донеччини та Луганщини навчалися способам впровадження в конкретних закладах освіти ідей Нової української школи, які презентувала та прокоментувала для учасниць очільниця МОНу у 2016-2019 рр. Лілія Гриневич. Учасники марафону дізналися про досвід розбудови середньої освіти за кордоном від керівника проєкту “Фінська підтримка реформи української школи "Навчаємось разом" Арто Ваахтокарі та заслуженого вчителя України, шеф-редактора порталу «Освітня політика», Віктора Громового. Також вчителі ознайомились із можливостями використання індексу інклюзії як інструменту розвитку закладу освіти. Окрема сесія була присвячена побудові партнерства між батьками, вчителями та учнями шкіл. Від науковців Київського університету імені Бориса Грінченка учасники отримали базові знання для впровадження першого етапу написання стратегій своїх закладів - формуванню концепції школи. Окремий модуль був присвячений розвитку компетентностей учасників: критичне мислення в організації освітнього процесу, інноваційне мислення та спілкування в епоху змін, командна взаємодія та управління ситуаціями емоційної невизначеності, емоційний інтелект та ефективна комунікація в школі. Крім суто педагогічних питань, учасникам пропонувалися світоглядні лекції, однією зі спікерок на таких зустрічах стала акторка, ведуча та громадська діячка Римма Зюбіна. «Професія вчителя – найважча в світі, і, можливо, найнедооціненіша… Те, чим займається вчитель - це місіонерство, волонтерство, і одразу цієї роботи не побачиш. Але те, що вчитель «вкладає» в голову молодої людини – це те, що буде завтра. Вчитель як лікар: якщо він хоча б один день не дізнається, що в світі нового, то втратить відчуття пульсу життя, - сказала вона під час сесії, присвяченої формуванню національно-культурній громадянській ідентичності. - Дуже хочу, щоб в нашій країні росло покоління дітей-людей, а не людей-рабів, щоб діти не боялись висловлювати свої думки, були вільними та патріотичними. Бо, як би добре не було за кордоном, насправді, там вакантних місць для хорошої роботи мало, а перед заробітчанами постає вибір між своєю землею і приниженням на чужині. Тому краще залишитись тут» - зазначила акторка під час зустрічі з педагогами. Голова правління Фундації - Денис Блощинський, громадський діяч, підприємець, музикант, лідер гурту Nesprosta, презентовал лекцію «Освітня екосистема: де виробляють людину». Протягом навчального року команди навчальних закладів – учасники І етапу проекту- розроблять стратегію розвитку навчального закладу під менторством відібраних експертів.

Переглядів: 45 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2019  »