Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:42

Головна » 2018 » Лютий » 20 » П'ятиденний тренінг у Львові команди Бахмутського НВК№11 –  учасниці ІІІ хвилі Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянств

Із 11 по 15 лютого 2018 року у старовинному міста Львові в готелі «Патріарший» команда представників від педагогічної, учнівської, батьківської, громадської спільноти Бахмутського НВК№11 у складі: директора НВК Світлани Василенко, методиста міського методичного кабінету Віти Шепотько, заступника директора Олени Лавренко, члена батьківського комітету 10-Б класу Наталі Гулідової, брала участь у тренінгах для учасників ІІІ хвилі Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа»,  яку створив Європейський центр ім.Вергеланда (Норвегія) при сприянні Міністерства освіти і науки України.

У ході тренінгових занять команда від НВК№11 набула знання про Європейську хартію Ради Європи, програми у сфері освіти для демократичного громадянства (ОДГ) й освіти з прав людини (ОПЛ), концепцію освіти компетентності для життя у демократичному суспільстві, інноваційні інструменти демократичного розвитку школи. Була задіяна до виконання інтерактивних вправ «Драбина Харта», «Фокус-театр», «Демократичне середовище і врядування», «Метелик демократичних компетентностей», «Компетентності для культури демократії»,  спрямованих на розвиток культури демократії і прав людини у школі.

Із метою поглиблення суспільної єдності та діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами організаторами було ініційовано програму «Вернісаж», у ході якої команди мали нагоду презентувати роботу свого навчального закладу, ознайомитися з родзинками інших, поспілкуватися предметно з окремих питань та обмінятися  номерами телефонів.

Цікавими та різноманітними були руханки, які допомагали учасникам не тільки підняти свій настрій, але й налаштовували на серйозні завдання, згуртовували до співпраці.

За допомогою карткової гри «Країна Гідності» присутні перетворилися на членів парламенту однойменної країни та намагалися прийняти рішенні про соціальну політику щодо соціальних прав у рамках плану розвитку на найближчі п’ять років.

Не обійшлося й без культурної програми: екскурсія центральною частиною старовинного міста Лева; відвідування вистав «Орфей і Евридіка»  (Національний Академічний театр опери та балету), «Ромео і Джульєтта в листопаді» (Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької); несподівана зустріч із нічною вартою Львова; святкова вечеря у ресторації «Масонська ложа».

Наступна зустріч із тренерами відбудеться у березні 2018 року, коли вони завітають до НВК із метою презентації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» учням, педагогам, батькам, представникам громади; проведення діагностики ситуації за допомогою «Інструменту розвитку школи».

Отримавши цінну інформацію про демократизацію і розвиток інституційної спроможності шкіл в умовах децентралізації управління освіти та розширення автономії, кейс інформаційно-методичних матеріалів за програмою «Демократична школа», команда має рішучій намір щодо розбудови демократичного освітнього середовища Бахмутського НВК№11, розвитку громадянської компетентності учнів, педагогів, батьків, громадськості.

Переглядів: 263 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 5.0/1
«  Лютий 2018  »