Главная | Регистрация | Вход | RSSНеділя, 29.03.2020, 19:22

Головна » 2020 » Березень » 5 » Пам’ять серця стоїть на посту
Пам’ять серця стоїть на посту

Розброєнь, пухлень, трупень… Страшні слова, але ж це не просто слова, це назви жахливих місяців голоду, жахливих місяців геноциду.

«А ще ж були голодомори;
Валялись трупи – цілі гори!
Бувало – села вимирали
Але червоні генерали
Кричали: «Мало! Мало!...»

Найбільш болісна тема нашої історії, найбільш горесна та жахлива – голодомор. І саме цій темі і був присвячений інтегрований урок історії та української літератури. Лунає дзвоник, але учні 10-го класу Бахмутського НВК № 11 чи не вперше не спішать збирати свої речі. Вони вражені. Вони приголомшені. Вчителі Олена Чухлєбова та Олена Тимошенко настільки майстерно перенесли учнів до того страшного моторошного часу, що десятикласники ще довго не могли повернутися у сонячне сьогодення. Історичні терміни, вправи, ознайомлення з документами м’яко підвели учнів до загальної картини саме 30-х років минулого сторіччя в Україні. Разом із вчителем вони з’ясували причини та наслідки голодомору, а після цифр і сухої мови документів перейшли до квітучої образної мови літератури, а саме фрагментів романів «Марія» та «Жовтий князь», мова яких з перших рядків передає жорстоку реальність тих сухих моторошних цифр та слів документів.

Йшли в могилу найкращі, несли найкоштовніше, що є в нації, - гени розуми, здоров’я, гени досконалості фізичної й духовної, гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічно живий ланцюжок поколінь: українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано смертельного удару. Удару, якого ми не маємо право забувати. Удару, через який навіть 87 років потому ще болить серце. Серце, чия пам’ять стоїть на посту.

Переглядів: 29 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2020  »