Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 06:23

Головна » 2017 » Листопад » 15 » Педагоги Бахмута  відвідали    «Освітній марафон»
Педагоги Бахмута  відвідали    «Освітній марафон»

У мальовничому місті Буча Київської області для освітян  з різних куточків України пройшов «Освітній марафон» , надихаючі та пізнавальні заходи в форматі лекцій, панельних-дискусій і тренінгів.

«Освітній марафон» - це серія надихаючих та пізнавальних заходів в форматі лекцій, панельних-дискусій і тренінгів для викладачів освітніх навчальних закладів із Донецької та Луганської областей, за участі представників громадських організацій у освітній сфері, громадських активістів, зацікавлених осіб у розвитку освіти для себе чи своїх дітей.  Спрямований на розвиток громадянського суспільства через видозмінення освітніх процесів у навчальних закладах України. Основною тематикою «Освітнього марафону» 2017 року є  - «Формування партнерства між усіма сторонами навчального процесу».

Організатори «Освітнього марафону» у 2017 році ставили перед собою мету  підготувати агентів змін також серед вчителів, які безпосередньо працюють із дітьми та можуть надихати на великі справи нове покоління лідерів нашої держави, надати педагогам якісні знання, що допоможуть звернути фокус уваги на потреби сучасного світу, щоб вчителі більше орієнтувалась у викликах та запитах ХХІ сторіччя , які очікують їхніх вихованців у майбутньому, а вони, в свою чергу могли надати цінну пораду  та всі необхідні інструменти для успішного розвитку дітей, як суспільно-відповідальних громадян міста, країни, світу.

Початок «Освітнього марафону» співпав із фінальною стадією програми «Відкривай Україну», розпочатої  у вересні 2016 р., направленої на розвиток активної громадянської позиції старшокласників, навчання проектній, командній, творчій роботі, а також навичкам суб'єктності (здатність бути активною, самостійною, відповідальною особистістю), ефективних комунікацій, критичного і системного мислення, отже в  межах «Освітнього марафону» окреме місце було присвячене відвідуванню  фіналу Освітнього проекту «Відкривай Україна», де  24 команди старшокласників – автори найкращих проектів, із всіх регіонів України зібралися для натхнення та навчання подальшій роботі у власних громадах – інноваційних проектах розвитку громади з використанням сучасних інформаційних технологій та співпраці різних груп місцевих стейкхолдерів – влади, громадських активістів, експертів, місцевого бізнесу та, в окремих випадках - міжнародних донорів.

У марафоні взяли участь150 вчителів із Донецької та Луганської областей, 40 вчителів, які супроводжували команди у Освітньому проекті «Відкривай Україну», 20 фасилітаторів. Серед них вчителі Бахмутських шкіл № 7, 10 та НВК № 11 Тетяна Бєлікова, Олена Подопигора, Ірина Махник, Тетяна Стецюк, Наталя Березовська.

Педагоги відвідали тренінги на теми:  "Сила комунікації та партнерства", "Толерантне спілкування та діалог", "Мереживне лідерство", "Вміння розрізняти факти від інтерпретацій", "Підтримка та взаємодопомога в команді", «Критичне мислення»,   «Конфлікт як ресурс та побудова діалогу» та способи застосування на практиці отримані навички комунікації по ненасильницькому спілкуванню.

Дуже цікавими та пізнавальними були лекції – обговорення  «Вчитель-учень-батьки : Налагодження партнерства між усіма сторонами навчального процесу. Способи взаємодії у навчальному закладі»  від  ГО Про.Світ , «Альтернативні школи», «Батьківський контроль»; «Громадський активізм. Школа, як центр громадських ініціатив та чому потрібно залучати до цього школярів?» від  Teach for Ukraine, Світ Освіт. Педагоги також познайомилися із представниками Всеукраїнських та міжнародних освітніх програм для молоді «Майстерня сільських ініціатив», «AIESEC».

Вчителі мали змогу прийняти участь у панельній дискусії на тему «Освітня реформа України – першопричини та наслідки впровадження»  із представниками МОНУ .

Справжнім подарунком для учасників «Освітнього марафону» та фіналістів «Відкривай Україну» була надихаюча лекція  від Владислава Качура - вчителя з топ-5 «Global teacher Prize» Ukraine 2017.

Всі учасники марафону отримали теоретичні знання і практичні навички щодо новітніх методик викладання та звернули увагу на виклики сучасності, які необхідно враховувати у освітньому процесі.

Переглядів: 240 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »