Главная | Регистрация | Вход | RSSСереда, 20.06.2018, 20:05

Головна » 2018 » Травень » 15 » Полтавщина  привітала Бахмутських педагогів
Полтавщина  привітала Бахмутських педагогів

Зруйнувати стереотипи щодо взаємин різних регіонів України та перейняти успішний досвід розвитку громад - такою є мета проекту Європейського Союзу, в рамках якого на Полтавщину завітали делегати з Донецької та Луганської областей. 25 представників влади, громадських організацій з Донецької та Луганської областей познайомилися із успішними проектами у громадах Полтавщини, реалізованих завдяки децентралізації. Серед учасників візиту були також і працівники Бахмутського НВК № 11, керівник міської Бахмутської ланки ГО «Молодіжна Ліга Майбутніх Поліцейських», педагог-організатор Ірина Махник та бібліотекар НВК Інесса Заворотняя.

Навчальний візит «Діалог для порозуміння громадськості та влади з обміном кращими локальними практиками для сталого розвитку» організований  з метою представлення учасникам візиту різноманітних практик ефективних моделей діалогового партнерства та спільних проектів, що сприяють розвитку територій та організацій, познайомити з новими підходами та технологіями, залучення та акумуляції ресурсів для розвитку громад, а також надати основи практичної діяльності влади, громади та організацій громадянського суспільства, бізнесу у питаннях вирішення різноманітних проблем громад.

Ініціатива профінансована за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації, Уряду Швеції за організаційної підтримки Полтавського Ресурсного центру розвитку громад та Полтавської обласної державної адміністарції.

Учасники візиту відвідали Полтавську облдержадміністрацію та обговорили досвід Полтавської області щодо участі у міжнародних проектах. Керівник Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко зустрілася із гостями та презентувала їм результати децентралізації на Полтавщині як на прикладах конкретних громад, так і на прикладах реалізованих проектів та різноманітних програм співпраці.

Гості з Луганщини і Донеччини дізналися про цікаві розвиткові проекти, які органам місцевого самоврядування допомагають реалізувати інші країни. У 2017 році на Полтавщині було 27 проектів міжнародної технічної допомоги та шість проектів міжнародної фінансової допомоги. У партнерстві з міжнародними організаціями та фондами реалізуються такі програми, як українсько-канадський проект «Партнерство для розвитку міст «ПРОМІС», проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», швейцарсько-український проект DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні», проект GIZ «Реформа управління на сході України II» та масштабна програма Європейського Союзу «U-LEAD з Європою».

Візитери також  відвідали Полтавський Кризовий центр для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, створений в рамках проекту ЄС "Полтавська область для ВПО". Що б не сталося в житті жінки, їй обов'язково нададуть тут притулок, психологічну допомогу, підтримають у вирішенні проблемних питань.  Познайомилися із жінкою, яка багато років пробула у рабстві і знайшла свій порятунок у центрі. Відвідали навчально-виробничий центр, де кроють та шиють  одяг для французького ринку. Створення центру стало можливим завдяки проекту ПРООН. Працюють там 50/50 місцеві мешканці та внутрішньо переміщені особи.

У  Решетилівці  працюють та творять талановиті люди, які створюють шедеврально красиві килими ручної роботи та вишиванки. У художньому ліцеї гостям продемонстрували майстер-класи з плетіння гобеленів і килимів.

Представники  громадських організацій з Луганщини та Донеччини відвідали також і Миргород, як  одне з найбільш енергоефективних міст України. Гості бажали дізнатися про можливості втілення енергоефективних та екологічних проектів, про шляхи взаємодії з громадою, а також про Стратегічне планування розвитку міста. Кожен з учасників навчального візиту, який  побачив в Миргороді зупинки громадського транспорту, облаштовані великими екранами з інформацією про рух маршрутного автотранспорту по місту, безкоштовним Wi-Fi та можливістю підзарядити власний смартфон, забажав, щоб такі зручності з'явилися і в своєму рідному місті. Проект "Smart-Місто" впроваджений за підтримки міжнародних донорів у Миргороді, - цікавий приклад сучасних і корисних практик співпраці громад з ЄС/ПРООН.

Голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха презентував досвід Новосанжарського району з реалізації проектів міжмуніципального співробітництва. Однією з основних тем візиту була екологічна чистота, тобто збирання та утилізація сміття. У Ново-Санжарівці підійшли до цього творчо та цікаво. По-перше, на місці прибраних стихійний сміттєзвалищ, задля упередження їх повторної появи, почали роботи місця відпочинку. Щочетверга жителі селища прибирають свою територію, тут є таке поняття, як "екологічна карета", а в школах 2 рази на рік проходить конкурс "пластикові скарби" (школярі здають пластик, макулатуру). Родзинка Нових Санжар - парк "Батьки і діти початку третього тисячоліття", в якому громада висадила дерева на честь своїх дітей.

Загалом усі отримали безцінний кошик інформації, емоцій та вражень! Спілкування з людьми, які вже активно впроваджують інновації, долучають грантові  інвестиції, дає надію та наснагу працювати ще активніше і продуктивніше, змінювати на краще, бо саме вони доводять своїм прикладом, що все можливо варто лише почати і не зупинятись після невдач!

Переглядів: 30 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2018  »