Главная | Регистрация | Вход | RSSП`ятниця, 19.07.2019, 08:52

Головна » 2018 » Січень » 15 » Різдвяні канікули у Львові у рамках акції «Схід-Захід разом»
Різдвяні канікули у Львові у рамках акції «Схід-Захід разом»

У рамках акції «Схід-Захід разом» 60 учнів Бахмутських шкіл  з 04 січня по 11 січня відвідали м. Львів, Львівську та Тернопільську області. «Потяг дружби» об’єднав 400  школярів із  Донецької області, у ньому зібралися діти із Авдіївки, Мар’їнки, Святогірська, Бахмута та Бахмутського району. У місті Лева на дітей чекала розважальна програма, яка передбачала відвідування пам’ятних та історичних місць.

«Різдво на Галичині дасть можливість  дітям з Донеччини відчути особливу гостинність сімей Львівщини, неповторну духовну атмосферу,  яка обіймає кожного з нас  і приносить в оселю відчуття миру та злагоди»,  - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало.

Упродовж 5 днів учні та вчителі зі Сходу України пізнавали духовне і культурне надбання Галичини. Діти проживали у районах Львівщини у родинах, де ознайомилися з галицькими традиціями святкування Різдва, стали учасниками різноманітних культурних заходів, а також глибше пізнали звичаї та обряди західних українців.

Ця подорож була повністю безкоштовною і вміло, турботливо спланованою. «Потяг Дружби» прибув до міста Лева. Ось він, Львів, незвичайно красивий та імпозантний, національно-культурний та освітньо- науковий осередок країни.. Зустріч на пероні з музикою, теплі привітання і сердечні побажання миру та злагоди.

Під час відпочинку кожна група мала свою екскурсійну програму.   Діти відвідали курортне місто Трускавець. Позитивні емоції переповнювали серця дітей під час відвідування дельфінарію. Хлопці і дівчатка відвідали м. Золочів – край Маркіяна Шашкевича, побували у монастирській церкві Вознесіння Господнього, костьолі Успіння Пресвятої Богородиці, Золочівському замку. У м. Дрогобич відвідали церкву св. Юра 15 століття, музей мистецтв, музей сакрального живопису. Також діти побували на виставі «Наталка Полтавка» у театрі м. Дрогобич та у с. Нугуєвичі у меморіальному музеї І. Франка.

У Львові для гостей провели оглядову екскурсію містом – діти відвідали Львівський історичний музей, замок Потоцького, Львівський музей історії релігії, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Львівську національну галерею мистецтв імені Бориса Возницького, Музей етнографії та художнього промислу НАН України, Державний природознавчий музей НАН України

Протягом перебування у родинах діти ознайомились із традиціями та обрядами Святвечора та Різдва, навчились колядувати, відкрили для себе Вертеп та відвідали святкову Літургію 7 січня.

«Учні, батьки та вчителі нашого міста дуже вдячні організаторам проекту за Різдвяні канікули, які діти провели у Львові, - розповіла заступник директора  з виховної роботи Бахмутського НВК № 11 Олена Подопригора. - Для дітей  склали спеціальну культурно-мистецьку програму. Ми мали змогу поринути у традиції святкування Різдва: готували Святу вечерю, принесли Вифлеємський вогонь, взяли участь у Різдвяній літургії, великій спільній коляді та побачили конкурс вертепів».Матвій Гулідов, учень 10 класу НВК № 11, поділився враженнями: « Ми завітали до Львова на Різдвяну феєрію, відвідали Львівський історичний музей, Італійський дворик, піднялися на оглядовий майданчик Ратуші, відвідали «Будинок легенд». Це було дивовижно».

На згадку про відпочинок діти отримали подарунки: вишиванки, книги, пляцки та мед, сувеніри та солодощі.

Веселі, щасливі, радісні, задоволені, з масою позитивних вражень, діти повернулися додому, щиро дякуючи за цю незабутню мандрівку, з впевненістю, що вони не чужі у кожному місці своєї рідної країни.

Висловлюємо щиру подяку голові Мостиської райдержадміністрації Степану Будняку та завідувачу сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей Мостиської районної держадміністрації Оксані Оноховій; міському голові м. ДрогобичаТарасу Кучмі та начальнику відділу культури та мистецтв Олегу Яводчаку; голові Золочівської РДА Володимиру Незельському; голові Кам’янко-Буської РДА Володимиру Кириличу, голові сільради с. Стрептів Євгенії Ренчці, директору НВК с. Стрептів Надії Пожарницькій, о. Михайлу, настоятелю храму Косьми і Дем’яна с. Стрептів ;першому заступнику голови Миколаївської РДА Ярославу Лукомському та заступнику голови Миколаївської РДА Віктору Козоглодюку; всім родинам, які приймали дітей.

Переглядів: 211 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2018  »