Главная | Регистрация | Вход | RSSП`ятниця, 17.08.2018, 10:16

Головна » 2018 » Березень » 26 » Школа громадянської і волонтерської участі  та патріотичного виховання «Агенти змін»

Ця школа для активних учнів 8–10-х класів, які мають бажання засновувати і розвивати ініціативи, спрямовані на вдосконалення життя своєї громади у реаліях українського сьогодення.

За результатами відбору до Школи «Агенти змін»-2018 обрано 27 старшокласників з усієї України.  Серед них – учень 10-Б класу Бахмутського НВК № 11 Матвій Гулідов – Президент шкільного самоврядування, лідер Бахмутської ланки Ліги майбутніх поліцейських.

За ініціативи заступника директора з ВР Олени Подопригори 4 учні НВК взяли участь у конкурсному відборі для участі у V школі громадської  та волонтерської активності. Кожен з претендентів повинен був заповнити анкету, подивитись запропонований відео сюжет, ознайомитись з промовою У.Черчілля та написати есе «Мій Еверест». Почалось очікування.

Головні критерії оцінки  журі – якість есе «Мій Еверест» (в т.ч. розкриття заданої теми та відсутність елементів плагіату), а також анкетні дані аплікантів. На момент відбору учасники тренерської команди не були знайомі з жодним із кандидатів і намагались оцінювати роботи максимально неупереджено, наскільки це можливо для такого суб’єктивного жанру, як есе. Враховували і значну кількість заявок: 545 есе на 54 місця, конкурс - 11 кандидатів на участь,
Висока кількість відібраних учасників з Донецької області – 9 учнів - пояснюється надзвичайно високою кількістю заявок з нашого регіону -70.

Перший етап для нових учасників Школи-2018 і нашого Матвія розпочався у м. Київ! Веселе знайомство, прийняття правил групи, аналіз есе, глибокі вправи, лекції та творчі майстерні, і, звичайно, улюблені рухливі ігри!

У першій групі - представники з Донецької, Житомирської, Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Рівненської, Кіровоградської та Черкаської областей. Ці 27 школярів тільки ступили на шлях, щоб стати справжніми "агентами змін"

Пізнання себе, своїх мрій та цінностей - найважливіша частина першого етапу. Крім того, учасники вчилися працювати в команді та розробляти концепції проектів.

Навчання у школі формують в учасників усвідомлення своєї ролі у соціумі, участі та можливостей впливу на його розвиток і поглиблюють розуміння понять «громадянське суспільство», «громада», «відповідальна участь».
Усі заняття проходили в ігровій та творчій атмосфері із застосуванням неформальних інтерактивних методик «Leaning by doing» з досвідченими тренерами і запрошеними лекторами.

Результатом навчання, яке передбачає 4 етапи, стане реалізований у рідному населеному пункті соціальний, культурно-мистецький проект.

Школа проводиться спільно з Центром політичних студій та аналітики «Ейдос», Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках», БФ «Діти надії та любові».

Перший етап  навчання завершено, Матвій вже повернувся до навчальних занять. Попереду – зустріч з однодумцями, лідерами учнівського самоврядування та проведення тренінгу.

Матвій Гулідов  та його батьки висловлюють щиру подяку депутату Бахмутської міської ради  Валерію Слєсарєву та директору НВК Світлані Василенко за підтримку і надану можливість взяти участь у Школі «Агенти змін»-2018.

Переглядів: 90 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2018  »