Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:30

Головна » 2019 » Лютий » 26 » «Схід читає»: відомі українські письменники відвідали м. Бахмут
«Схід читає»: відомі українські письменники відвідали м. Бахмут

У Донбасі стартував літературно-просвітницький проект «Схід читає». Проект «Схід читає» направлений на пропагування бібліотек та вітчизняної книги на сході України. Проект є спільною ідеєю Благодійного фонду Сергія Жадана та Українського інституту книги з метою привернути читацьку увагу до бібліотек Донецької і Луганської області як центрів громадського і культурного життя.

Протягом січня-березня 2019 року письменники планують відвідати близько 30 бібліотек у 15 населених пунктах Донецької та Луганської областей. Учням 8-Б, 9-А класів Бахмутського НВК № 11 та членам шкільного клубу «Журналіст» теж пощастило зустрітися з відомими українськими письменниками у міській бібліотеці. До читаючої молоді завітали письменники сучасності: Сергій Жадан - український поет, прозаїк, перекладач, громадський активіст, автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Тамплієри»; Макс Кідрук - український письменник, мандрівник, автор романів «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», а також низки тревелогів. Книга «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії», у 2009 здобула ІІ премію на конкурсі «Коронація слова»; Андрій Любка - український романіст, поет, перекладач, його книги перекладають у багатьох країнах світу.

У центральній міській бібліотеці зібралися чимало охочих поспілкуватися з відомими письменниками та послухати їх уривки із творів найцікавіших книжкових новинок. Разом із собою письменники привезли багато книг від Українського інституту книги та видавництв, які продемонстрували молоді. От і юні журналісти учительсько-учнівської газети «Двічі Два» НВК № 11, старшокласники НВК із цікавістю виявили бажання бути на цій зустрічі, задавали питання, які їх цікавили. Деякі з юних журналістів є шанувальниками письменника Сергія Жадана.

Учні з цікавістю та захопленням слухали письменників, а наприкінці зустрічі отримали довгоочікувані автографи та спільні фотографії. Учні подякували письменникам за приємну та цікаву зустріч. Сподіваємось, що ця зустріч залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури. Ми щиро вдячні за надану можливість прекрасного спілкування з письменниками, чудові книжки та гарні емоції. Сподіваємося на наступні зустрічі у нашому місті із сучасними українськими письменниками.

Переглядів: 139 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2019  »