Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 17.12.2018, 03:18

Головна » 2018 » Листопад » 12 » Там, де живе рідна мова, живе український народ
Там, де живе рідна мова, живе український народ

"Єдиний скарб у тебе – рідна мова.

Заклятий для сусіднього хижацтва.

Вона твого життя міцна основа,

Певніша над усі скарби й багатства"

П. Куліш

9 листопада – День української писемності та мови. 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».

У День української писемності та мови в Бахмутському НВК № 11 традиційно проводяться різноманітні заходи. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день проведено диктанти для учнів та педагогів, проведено тематичні вікторини «Там, де живе рідна мова, живе український народ», конкурси «Мови рідної краса», квест для учнів 7-х класів «Мово моя, душа голосна України». Для учнів 1-х класів класними керівниками організовано мовознавчу інтелект-вікторину «Веселкова наша мова».

Учнями 9-А класу проведено інформ-досьє «Історія української мови» для учнів 5-6 класів. Учителі української мови Марина Зеленсьтка та Ангеліна Алексєєнко провели на своїх уроках поетичну п’ятихвилинку «Лунай величне наше слово».

Юні журналісти разом із керівником Наталею Собур організували на перервах для всіх бажаючих конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?» Увазі учнів 9-10 класів був представлений документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення. Приємно, що молоді захід сподобався. Адже хлопці і дівчата отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення. Для старшокласників проведена година єдності «Українська мова – мова єднання». Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Молодь читала вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри. Наприкінці заходу пригадали геніальні слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову». Хлопці і дівчата побажали українцям приумножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя.

Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу.

Переглядів: 55 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2018  »