Главная | Регистрация | Вход | RSSСереда, 25.11.2020, 08:10

Головна » 2020 » Травень » 8 » Участь учнів Бахмутського НВК № 11 у дистанційній регіональній краєзнавчій конференції «Донеччина у ІІ світовій війні»

7 травня з метою вшанування подвигу мешканців Донеччини та Перемоги над фашизмом під час Другої світової війни (1939–1945 рр.) була проведена дистанційна регіональна краєзнавча конференція «Донеччина у ІІ світовій війні», присвячена 75-річчю Перемоги над нацизмом у Європі. Завданням конференції було увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

У конференції взяв участь учень 10-А класу Бахмутського НВК № 11 Микола Жук, якого підготувала учитель історії Олена Чухлєбова. Він виступив з доповіддю про страшну трагедію та злочин ХХ століття – геноцид проти євреїв – Голокост. Учень розповів про окупацію міста у 1941 році, ставленні німців до мешканців міста, примусових роботах та страту живцем і розстрілами більш ніж 3000 людей (переважно єврейської національності) в алебастрових шахтах та піщаних кар’єрах.

У матеріалах Нюрнберзького процесу є такі дані: «У двох кілометрах на схід від міста Артемівська в тунелі кар'єра алебастрового заводу на відстані 400 метрів від входу є невеликий отвір, замурований цеглою. Після розкриття цього отвору виявлено продовження тунелю, що закінчується овальною печерою. Уся печера заповнена трупами людей…» Мешканцями нашого міста серед трупів були впізнані 450 осіб.

З 1994 року громадський міський штаб «Пошук» провів операцію «Згадаймо всіх поіменно». Вдалося встановити більш однієї тисячі імен артемівців – земляків, страчених фашистами в тимчасово окупованому Артемівську. Усі вони занесені в міську "Книгу скорботи". На місці камери №46 від 12 січня 1999 року було відкрито меморіал, який назвали «Стіною плачу». На Стіні - скульптурне зображення жінок, що символізує горе, страждання, скорботу. На грудях — дзвони, які не дають пам'яті заснути. До артемівської Стіни плачу, як і до Стіни Єрусалиму, за єврейською традицією, люди кладуть маленькі камені: «Живим - живе, мертвим - мертве...». З неї весь час сочиться вода. А здається, що це сльози невинно закатованих дітей, жінок, старих, сльози за безвинно загиблими.

Вічна їм пам'ять…

Не буде майбутнього в тих, хто не пам'ятає минулого, це неможливо забути. Цього не можна пробачити. Тому давайте пам'ятати цю страшну трагедію, щоб не допустити таких злочинів у сучасному житті!

Переглядів: 127 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2020  »