Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 21:46

Головна » 2019 » Червень » 28 » Участь учнів та педагогів Бахмутського НВК № 11 у Національному круглому столі «Створення служб порозуміння для впровадження медіації та вир

19 червня у місті Київ у Міністерстві Освіти та Науки України відбувся Національний круглий стіл «Створення служб порозуміння для впровадження медіації та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти» учасниками та учасницями якого стали представники Бахмутського НВК №11: заступник директора Олена Подопригора, практичний психолог Єлизавета Киричок та учень 9-го класу Костянтин Панчук.

Розпочали обговорення із урочистого відкриття, під час якого із вітальним словом до присутніх звернулися: Валентина Хіврич, директорка директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Лілія Любомудрова, керівниця програм з питань розвитку молоді, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Ольга Калашник, президентка ГО «Ла Страда-Україна».

Про досягнення та виклики, які виникли під час створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей, розповіла Вероніка Андрєєнкова, директорка департаменту науково-методичної роботи та медіації ГО «Ла Страда-Україна».

Далі присутні перейшли до обговорення та представлення діяльності служб порозуміння в закладах освіти, спираючись на досвід закладів освіти Луганської та Донецької областей. Проект «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом "рівний-рівному” та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей», який впроваджує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприяння Міністерства освіти і науки України.

Бахмутський НВК № 11 був єдиним загальноосвітнім навчальним закладом Донецької області, який представив досвід роботи Шкільної Служби Порозуміння «Крок назустріч». Тренер-медіатор Костянтин Панчук розповів про те, як медіація змінила цого власне життя та про зміни, які відбулися в НВК після впровадження медіації. Практичний психолог Єлизавета Киричок, медіаторка, координаторка Шкільної Служби порозуміння «Крок назустріч» презентувала досвід роботи служби, розповіла про основні виклики та успіхи на цьому шляху. Заступник директора  з ВР Олена Подопригора, медіаторка, висвітлила управлінський напрям щодо діяльності служби порозуміння для впровадження медіації та вирішення конфліктів мирним шляхом в Бахмутському НВК № 11.

Окрім того, охопили методичне забезпечення створення системи служб порозуміння для впровадження медіації та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти на прикладі практичних напрацювань ГО «Ла Страда-Україна» спільно з партнерами UNICEF Ukraine і Міністерством освіти і науки України танауково-методичне забезпечення профілактики насильства та впровадження медіації в освітній процес закладу освіти, яке представив Віталій Панок, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ.

Завершили захід Алла Середницька та Ніна Березіна, представниці відділу позашкільної освіти, виховної роботи та психологічного супроводу головного управління інклюзивної, спеціальної та позашкільної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН України формуванням рекомендацій/пропозицій круглого столу, а також підведенням підсумків.

Переглядів: 47 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Червень 2019  »