Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 06:24

Головна » 2018 » Лютий » 19 » Урок людяності для п’ятикласників НВК
Урок людяності для п’ятикласників НВК

Людяність — це одна з найкращих рис кожної особистості. Важливо вміти розуміти інших, ставити себе на їхнє місце. Слід бути людяним у будь-якій ситуації. Не можна одразу засуджувати когось, це неправильно. Життя — важка, мабуть, навіть дивна річ, тому може трапитися різне.
Учитель літератури Бахмутського НВК № 11 Олена Подопригора на своїх уроках велику увагу приділяє формуванню життєвих компетентностей учнів та виховному аспекту.

Під час уроку лытератури в 5-а класі за казкою Р. Кіплінга «Мауглі» учні разом із учителем шукали відповіді на питання «Що таке людяність?». Діти вважають, що  це - відповідальність перед собою. І перед іншими теж. Людяність - це одна з найважливіших людських рис.

Працюючи в групах з текстом казки, учні знаходили закони, за якими живуть герої твору – тварини. Це Закони джунглів. Діти порівнювали Закони Джунглів і закони людей. Учитель розповіла про те, що закон – це система правил, які повинні виконувати люди, а людське суспільство у своїй діяльності керується Законами (Конституцією України, Декларацією прав дитини), Для себе п’ятикласники зробили висновки, що світ Джунглів і світ людей складається з добра і зла. Сила, яка впорядковує життя в обох світах – закон. Порушення Закону ділить джунглі на тих, хто «одної крові» та іншої. У світі людей все набагато складніше і все ускладнюють самі люди.

Учні із цікавістю переглянули епізоди мультфільму «Мауглі», проаналізували поведінку героїв, провели паралелі між світом людей і світом тварин. Діти ще раз впевнилися, що людяність можна проявляти не тільки по відношенню до людей, а й по відношенню до тварин. У будь-якій ситуації знайдуться люди, які не покинуть у біді, зможуть чимось допомогти або дати пораду. Вони робитимуть добрі вчинки за велінням душі, не чекаючи якоїсь вигоди або винагороди.

Цей урок літератури довів дітям, що за будь-яких обставин не можна втрачати своє душевне багатство, потрібно зберегти в собі людину, повноцінну, самодостатню, вільну особистість, яка зможе проявити активну життєву позицію, перемогти зло.

Ми повинні почати з себе: не зраджувати, не брехати, не заздрити, бути щедрими, співчутливими, чесними, щирими, справедливими. Коли кожна людина почне вдосконалюватися, згодом людяність та добро запанують у нашому суспільстві. Ми маємо до цього прагнути!

Переглядів: 254 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2018  »