Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 22:22

Головна » 2019 » Квітень » 9 » Весняні канікули учні Бахмутського НВК № 11 проводять з користю
Весняні канікули учні Бахмутського НВК № 11 проводять з користю

Учні 8-Б та 7-А класів Бахмутського НВК № 11 разом із класними керівниками Альоною Жуковою-Якубчак та Ангеліною Алексєєнко під час весняних канікул відвідали міський краєзнавчий музей.

У виставковій залі козацької слави діти поринули у світ невідомих сторінок історії міста Бахмут та мали можливість розглянути експонати. Експозиція зали присвячена козацтву, виникнення якого відносять до XV ст. Це унікальне явище всесвітньої історії, яке, по суті, визначало напрямки економічного, політичного і культурного розвитку України.

Екскурсовод розповіла учням, що, прибуваючи до безмежного українського степу, козаки селилися понад Дніпром та Південним Бугом і їхніми численними притоками, насамперед Оріллю, Самарою, Чортомликом, Томаківкою. Особливо притягував їх Дніпро – священна й заповідна для козаків ріка, оспівана ними в думах та переказах. Але і багато козаків оселилось понад річкою Бахмут. У центрі зали можна побачити макет Бахмутської Січі, який надає уявлення про улаштування укріплених поселень козаків.

Також представлені предмети побуту та зброя козаків: гармати-мортири, „гаківниці”, кременеві рушниці. Особливу зацікавленість викликає козацька шабля ХVIII ст., на лезі якої зображені перехрещенні булава та пернач з текстом „Верность земле и преданиям”. Дякуємо співробітникам музею за цікаву екскурсію!

Переглядів: 122 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2019  »