Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 06:55

Головна » 2017 » Лютий » 11 » Війна без строку давності
Війна без строку давності

Афганістан… Уже більше 20 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Випробування Афганістаном. Це не високі слова, а сувора дійсність, палюче сонце зранку, спекотний вітер-афганець, пісок, що не дає дихати.
      В  переддень     28-ої  річниці  з дня виведення радянських  військ  з  Афганістану, з метою проведнггя Дня  вшанування  учасників  бойових  дій  на  території  інших  держав, учні НВК № 11 зібралися  у актовій залі  для того, щоб теплими  словами  вдячності  подякувати  нашим  землякам, ветеранам афганської  війни, за  чесне  виконання  військового  обов’язку  в  Афганістані. Ця компанія тривала 9 років, 1 місяць  та  19 днів. Ведучі наголосили, що кожен  повинен розуміти трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських людей.
      Учні переглянули відеокліп на пісню Олександра Розенбаума «Чорний тюльпан» та фрагменти документальних фільмів. Учні підготували вірші-посвяти до тих,  хто не  повернувся, хто згинув  молодим, про війну, яка згасила тисячі життів,  залишивши біль і лихо. Учитель історії Лілія Самбурська розповіла про участь українців у Афганській війні, та навела статистику: через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців. Із них  3 360 загинули, в тому числі 60 чоловік вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, із них 4 687 повернулися додому інвалідами. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, - 11 українців.
      Поліна Бєлоус, учениця 9-Б класу, продекламувала вірш-сповідь матері, сина якої привезли домому у труні. Ніколь Крилова, учениця 9-Б класу,  заспівала ліричну пісню «Якби квіти мали очі».
    Учні згадали події 1979 – 1989 років, бо для тисяч українських родин вони назавжди стали грізним знаменом біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя. Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно вигублених у горах і долах Афганістану синів України.
      Священною хвилиною мовчання учні  вшанували  пам'ять загиблих та подвиги полеглих.  Наталя Бережна заспівала трагічну, сповнену болю, пісню  «Афганець».
      В свою чергу ми обіцяємо ніколи не забути, якою ціною завойоване мирне життя і бути гідними тих, хто віддав своє життя за наше сьогодення.

Переглядів: 189 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2017  »