Главная | Регистрация | Вход | RSSНеділя, 29.03.2020, 19:38

Головна » 2019 » Вересень » 24 » Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в Бахмутському НВК № 11
Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в Бахмутському НВК № 11

Із 16.09.19 по 20.09.19 у рамках Кампанії проти булінгу з метою підвищення рівня обізнаності щодо протидії цькуванню в учнівському колективі та попередження проявів булінга серед учнів 1-х – 11-х класів у Бахмутському НВК № 11 класними керівниками були проведені уроки відвертого спілкування з наступних тем: «Змінюй в собі негативне ставлення до інших», «Допоможи собі рятуючи інших», «Стережись! Бо, що посієш то й пожнеш», «Про стосунки в учнівському середовищі».

Під час проведених уроків діти дізнались про такі форми булінгу як фізичний булінг – штовхання, підніжки; економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей; психологічний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, шантаж тощо. Також діти дізнались що приниження та насилля за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв має назву кібербулінг та є гострою у сучасному суспільстві загрозою.

Педагоги закликали дітей бути толерантними, поважати та цінувати один одного, а у разі необхідності – звертатися за допомогою. 17 вересня відбулась нарада при заступниках директора для педагогів Бахмутського НВК на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі». Під час наради заступник з виховної роботи Олена Подопригора ознайомила з законодавчими документами, практиками протидії цькуванню.

Педагогам було рекомендовано залучитись до проходження онлайн – курсу з протидії попередження булінгу у закладах освіти, розроблений МОН на сайті «Прометеус». Соціально-психологічною службою закладу було проведено анонімне анкетування в учнівських колективах 5-х,7-х,8-х та 10-х класів з теми «Булінг та його прояви» з метою виявлення ставлення учнів до цієї проблеми. Результати анкетування були представлені педагогічному колективу на нараді.

Фахівцями психологічної служби Єлизаветою Киричок, Ольгою Івановою були надані поради педагогам «Як допомогти дітям упоратися з булінгом» та рекомендації у вигляді розроблених пам’яток «Маркери булінгу» . Задля підвищення рівня обізнаності учнів Бахмутського НВК №11 члени Шкільної служби порозумінь «Крок назустріч» учні – медіатори разом із практичним психологом провели інформаційну кампанію щодо діяльності Національних дитячих «Гарячих ліній» в Україні та доступу до їх послуг. Інформацію розміщено у класних куточках, на шкільних інформаційних стендах, на сайті закладу освіти.

Члени Шкільної служби порозуміння НВК «Крок на зустріч» взяли участь у тренінгу «Мирне середовище. Профілактика та розв’язання конфлікту в дитячій громаді» для педагогів-організаторів міста Бахмут, на якому презентували свою діяльність. За допомогою прийому «форум-театр» продемонстрували педагогам відновні практики для вирішення конфліктних ситуацій, а саме техніку «Медіація».

Поширили власний досвід діяльності, продемонстрували заходи, які вони систематично проводять, інформаційні години та інформаційні кампанії щодо протидії торгівлі людьми, булінгу, кібербулінгу серед учнів та учениць Бахмутських шкіл та громади міста. Інформація про заходи постійно висвітлюється у фейсбуці, на шпальтах шкільної газети «2+2», сайті Бахмутського НВК, Управління освіти Бахмутської міської ради.

Члени ШСП співпрацюють із членами ГО «Молодіжна Ліга майбутніх поліцейських». Учні – медіатори та координатори ШСП активно співпрацюють з представниками ювенальної превенції, а саме з інспектором Микитою Віталієм Валерійовичем, який є сертифікованим медіатором. Разом із ним члени шкільної служби порозумінь проводять інформаційні кампанії, профілактичні та просвітницькі заходи, медіації та кола.

Переглядів: 137 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2019  »