Главная | Регистрация | Вход | RSSП`ятниця, 19.07.2019, 09:27

Головна » 2018 » Січень » 5 » Вулицями середньовічного Львова
Вулицями середньовічного Львова

Кажуть, воно схоже на Відень або Краків, що в ньому є щось від Праги, а собори подібні до римських. Можливо, так воно і є. Львів - особливий.

Під час зимових   канікул  старшокласники Бахмутського НВК № 11  на чолі з учителем Наталею Шовкопляс відвідали культурну столицю України – «Місто Лева».

По прибуттю учні опинилися в величній будівлі львівського залізничного вокзалу, яка є пам'яткою архітектури початку ХХ століття.

Центральний історичний ансамбль Львова - це величезний архітектурний музей під відкритим небом, який розкинувся приблизно на 400га і нараховує понад 2000 історичних, архітектурних та культурних пам'яток. Після численних екскурсій учні мали багато вільного часу, за який вони могли самостійно дослідити його.

Ця частина міста ніби завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Ніби ти повернувся у часі на сто-двісті років. Все дихає старовиною. Можна зустріти вуличних музикантів, молодих жінок, переодягнених в костюми старомодних дам, ковалів, сучасних персонажів. Дехто з них прямо посеред вулиці починає зачитувати фрагменти української поезії.

Дітей вразили дрібні крамниці, майстерні, кав’ярні, кафе та ресторани, що розкидані тут в неймовірній кількості. Все має  свій неповторний настрій –  від загадкових кавових «копалень» до таємничої «Криївки». Всі вони так і манять зайти та насолодитися їхньою атмосферою.

Учні побачили більшість відомих пам'яток. Вони змогли пізнати життя селян, що жили тут задовго до нас та навіть постріляти з аутентичного лука у Шевченківському гаю. Насолодитися красою і величчю багатьох храмів, серед яких: Домініканський та Бернардинський собори, собор св. Юра. Відвідали Високий Замок - старий  парк на горі, що височить над містом з руїнами старовинного замку і оглядовим майданчиком з краєвидами, від яких захоплює дух.

Найкрасивіший же Львів саме після заходу сонця. Ввечері запалюються численні ліхтарі, створюючи теплу затишну атмосферу. Львів надихнув на роздуми про велич та красу цього старовинного та історичного міста. Аромати  шоколаду, янголи, різдвяні ялинки, новорічні пісні - це все створювало новорічний настрій та бажання повернутися сюди ще раз.
Найкраще дітям запам’яталися і залишили приємні спогади  цікаві розповіді, легенди, таємничі історії і відвідування оригінальних туристичних місць.

Не забули і про подарунки додому, батькам і друзям: карамель із Майстерні карамелі; пряники з  Пряничній майстерні “Юрашки;марципани з Майстерні марципанів;шоколад із Майстерні шоколаду; каву .

Сподіваємося, що  екскурсія дасть початок гарній традиції відвідувати дивовижні міста України .

Переглядів: 277 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2018  »