Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:01

Головна » 2018 » Лютий » 19 » З дітьми треба читати!
З дітьми треба читати!
На сучасному етапі розвитку суспільства, впровадження новітніх технологій особливого значення набуває уміння грамотно читати й розуміти тексти різні за стилями та жанрами. Читання є базовим компонентом освіти. Для ефективної навчальної діяльності з усіх предметів важливим є формування як у молодших школярів, так і учнів основної школи умінь грамотного читання та розуміння текстів.

Бібліотекарями НВК Інессою Заворотнєю та Веронікою Моїсєєвою було проведено анкетування з метою визначення сформованості читацьких умінь і навичок учнів середньої школи.

Учням було запропоновано відповісти на питання, чи подобається їм читати, які жанри літератури їм до душі та які причини заважають їм приділяти більше часу читанню.

Відповідно до результатів анкетування  можна констатувати, що найбільшою популярністю в учнів користується література фантастичної  тематики. Друге місце займають книжки пригодницького жанру та жахи. Учні НВК люблять читати книжки і відвідувати бібліотеку, але їм не вистачає на це часу. Тому ми хочемо звернутися до батьків, щоб ті запитали в себе: «Що я можу зробити зараз, аби колись моя дитина не дорікала за те, що їй дозволяли багато розважатися перед екраном, монітором, а мало заглядати у книжку?». У запитанні шукайте і відповідь.

«Ми – те, що ми їмо», - твердять фізіологи. «А також те, що читаємо», - додають психологи. Прочитане збагачує знаннями і враженнями. Книги, журнали розвивають фантазію і пам’ять. Читання допомагає вирішувати складні завдання не лише на уроках, а й у житті. Учені наполягають:

•    читання може знизити рівень стресу на 68%;
•    сприяє розвитку емпатії ;
•    виховує терпіння — американський соціолог Нейл Постмен стверджує, що читання — складний процес розшифровки написаного, що вимагає і розвиває терпіння;
•    покращує уяву — всесвітньо відомий дитячий психотерапевт Бруно Бетельхейм говорив, що телебачення підкорює уяву, а не розширює її. Хороша книга одночасно розвиває і звільняє мислення;
•    є тренажером для розуму — при читанні задіяна більшість зон мозку.

З дітьми треба читати! Іншого шляху немає. Зацікавлювати дитину можна по-різному. Розповісти про книжку, переказати або прочитати цікавий епізод; розказати якісь свої пригоди, враження, пов'язані з цією книжкою.

Немає кращого способу зробити читання звичкою дитини, ніж особистий приклад батьків. Якщо дитина від народження бачить, що її батьки багато читають, то ймовірність того, що і дитина захоплюватиметься читанням, майже стовідсоткова.

Варто звернути увагу, що велику роль у прищепленні любові до читання відіграє учитель, який спонукає дітей користуватися відповідною літературою під час підготовки до уроку.

Під час аналізу читацької активності учнів НВК стало зрозуміло, що найактивнішими користувачами шкільної бібліотеки є 4-В клас. Бібліотекарі виказують подяку класному керівникові цього класу Любові Голубовій, яка залучає дітей до відвідування бібліотеки та самостійного пошуку літератури до уроку. Ми бачимо, що взявши книгу заради одного твору, її учні зацікавлюються та читають далі із задоволенням. У якості нагороди бібліотекарі вирішили прийти до 4-В класу з цікавим заходом та подарунками.

А коли ти останній раз відвідував бібліотеку?

Переглядів: 220 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2018  »