Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 19.08.2019, 07:18

Головна » 2017 » Січень » 16 » Заповітна спадщина рідного краю
Заповітна спадщина рідного краю

11 січня в Україні відзначається День заповідників. Саме тому у  Бахмутському НВК № 11  пройшла  презентація матеріалів заповідника «Клебан-бик» для учнів 5-11 класів, членів клубу «Еколог», який провела Олена Друпп , учитель географії.

Учні дізналися про мальовничий ландшафт  заповідника, про те, що  територія парку характеризується не тільки унікальними природними комплексами й об'єктами, але й особливими рекреаційними умовами.

Учитель звернула увагу на те, що особливу цінність мають місця, де ростуть лікарські трави й види, які охороняються на території області, а також занесені до Червоної книги України.

Дуже цікаво було почути, що ця місцевість тісно пов'язана з історією Війська Запорізького і його держави — славної Запорізької Січі. Майже з 1500 року в царських грамотах, виданих Війську Запорізькому про межі козачих вольностей, зустрічається назва «Урочище річки Бичок», з 1600 року — «Клебина», а з 1720 року — «Клебан-Бик».

Після цікавої інтерактивної лекції школяри подивились документальний фільм про парк «Клебан-Бик», дізнались про його флору і фауну.

Олена Друпп нагадала дітям, що заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі. Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

Тож і ми повинні пишатися та піклуватися за свій рідний край!

Переглядів: 180 | Додав: kominalarisa | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2017  »